Bursa Kitap Fuarı 20. Kez Kapılarını Açtı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Manşet » Bursa Kitap Fuarı 20. Kez Kapılarını Açtı

Bursa Kitap Fuarı 20. Kez Kapılarını Açtı

Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası iş birliği beraberinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi’nin değerli destekleri ile hazırlanan Bursa 20. Kitap Fuarı, bugün Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. İlk günden yoğun katılımın olduğu fuar, 7 Mayıs akşamına kadar devam edecek.

Bursa 20. Kitap Fuarı’nın resmi açılış törenine Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erol Kılıç, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü’nün yanı sıra şehir protokolü katıldı. Bugün itibariyle Bursa’da yirminci kez kapılarını açan fuar, bölgenin sosyal ve kültürel gelişimine olumlu katkı sağlamaya devam edecek. Onlarca kültür etkinliği ve imza günleri düzenlenecek olan fuar, 9 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

Fuara kitapseverlerin akını bekleniyor
Bursa Kitap Fuarı’nda 20. kez okurlarla yayınevlerini buluşturmaktan dolayı heyecanını ifade eden Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Bursa Kitap Fuarı’nı bu sene 300’den fazla yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla hazırlıyoruz. 80’den fazla
panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan kültür etkinlikleri ve imza günlerinde, 500’den fazla yazar okurlarıyla buluşma fırsatı bulabilecek. Biz de Tüyap olarak bir dizi etkinlik düzenleyeceğiz. Ayrıca, öğrencilerin fuarımızı hafta içi 5 gün boyunca ziyaret
edebilmesi için, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak birçalışma yaptık. Binlerce öğrencimizi bu sayede fuar alanımızda ağırlayacağız. Bu konuda bize katkı sunan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şükranlarımızı sunuyoruz. Tüyap Fuarcılık Grubu olarak kitap fuarlarımızda iş birliği yaptığımız Türkiye Yayıncılar Birliği’ne ve Bursa’da desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sanata saygı duruşu Okurlar, ilgiyle takip ettikleri yazarlarla buluşmak için gün sayıyordu. Bursa 20. Kitap Fuarı’nda kitapseverler, kitap fuarlarının simgesi haline gelen söyleşi, panel gibi kültür etkinlikleri ve sabırsızlıkla bekledikleri imza günlerinde yazar ve çizerlerle buluşacak. Ahmet Ümit, Behiç Ak, Ayşe Kulin, Selim Erdoğan, Enver Aysever, Erol Mütercimler, Adnan Özyalçıner, Murat Menteş, Sinan Akyüz, Miyase Sertbarut, Mavisel Yener, Ali Türkşen, Atilla Dorsay, Talha Uğurluel, Ataol Behramoğlu, Emre Kongar, Üstün Dökmen ve daha pek çok değerli usta isim fuarda sevenleriyle beraber olacak.

Söyleşiler ve şiir dinletileriyle beraber ziyaretçiler unutulmaz bir fuar deneyimi yaşayacak. Fuarla ilgili etkinlik programı ve ayrıntılı bilgiye Bursa 20. Kitap Fuarı’nın web sitesinden (www.bursakitapfuari.com) erişebilecek.

Yayınevlerine plaket sunuldu Fuarın açılış töreninin ardından bu sene 20. yılını kutlayan Bursa Kitap Fuarı’na bu süre boyunca kesintisiz katılan yayınevlerine teşekkür etmek amacıyla bir plaket sunuldu. Altın Kitaplar, Can Sanat Yayınları, Doğan Kitap, Epsilon Yayınevi, Kitabı Mukaddes Yayınları, Mavi
Ağaç Kültür Sanat Yayıncılık, Nesil Yayınları, Timaş Yayınları, Yapı Kredi Yayınları ve Uğurböceği Yayınları’na plaketleri Bursa Vali Yardımcısı Mustafa Gündoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Bayrak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erol Kılıç, Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü tarafından takdim edildi.

Yorum yapın