“Hemşirelik Gönül İşidir”

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Sağlık » “Hemşirelik Gönül İşidir”

“Hemşirelik Gönül İşidir”

Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan hemşireler haftası nedeniyle Medicabil Sağlık Grubu bünyesinde yer alan Özel Medicabil Hastanesi ile Özel Medicabil Yıldırım Hastanesi’nde çalışan hemşireler özel bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Medicabil Sağlık Grubu’nda çalışan hemşireler önce, daha iyi sağlık hizmeti verebilmek, hastalara tedavileri ve bakımları sırasında çeşitli kolaylıklar sağlayabilmek için hazırladıkları inovasyon projeleriyle yarıştılar, sonra da hak ettikleri günü kutladılar.

Programda hemşirelere hitaben konuşan Medicabil Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Hemşirelik gönül işidir. Hemşireler sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından biridir. Hemşireler başta olmak üzere sağlık hizmetlerinde çalışan diğer ekip üyelerimiz, hastalarımıza 24 saat sağlık hizmeti verilmesini sağlıyor. Hastaneler ve sağlık kuruluşları, hemşireler ile sağlık hizmetlerinde çalışanlar olmadan görevlerini tam olarak yapamazlar. Hemşirelik tam manasıyla fedakarlık, özveri işidir ve bu mesleğe gönülden bağlanmak gerekiyor. Sizler de işinizi çok iyi yapıyorsunuz” dedi.

“HEMŞİRELİĞİN ÖZÜNDE İNSANA HİZMET VAR”

Programın açılışını yaptıkları konuşmalarla başlatan Özel Medicabil Hastanesi Başhemşiresi Nermin Yılmaztürk ile Özel Medicabil Yıldırım Hastanesi Başhemşiresi Nesrin Serbest, hemşirelik mesleğinin öneminden, hassasiyetlerinden bahsederken, hemşireliğin profesyonel bir meslek olduğunu vurguladılar. Hemşireler Haftası’nın bu sene ‘Geleceğimiz Hemşirelerdir’ temasıyla kutlandığını belirten Nermin Yılmaztürk ve Nesrin Serbest, özünde insana hizmette bulunan hemşireliğin sevgi, şefkat ve merhamet barındıran kutsal bir meslek olduğunu ifade ettiler.

Daha sonra konuşan Özel Medicabil Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Aysun Yılmalar da, “Hemşireler, hastalara dokunarak ve multidisipliner yaklaşımla işlerini yapmaktadırlar. Hastanelerimizde de hemşire arkadaşlarımız kendi branşlarındaki işlerini başarıyla yapıyorlar” şeklinde konuştu.

YILIN HEMŞİRESİ SEÇİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından, Medicabil Sağlık Grubu bünyesinde yer alan Özel Medicabil Hastanesi ile Özel Medicabil Yıldırım Hastanesi’nde çalışan hemşireler arasında gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre, yoğun bakım hemşiresi Büşra İzgi ‘Yılın Hemşiresi’ seçildi. Başarılı hemşireye plaketini Medicabil Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen verdi.

Programın devamında, daha iyi sağlık hizmeti verebilmek, hastalara tedavileri ve bakımları sırasında çeşitli kolaylıklar sağlayabilmek için Medicabil Sağlık Grubu’nda çalışan hemşirelerin ekipler halinde çalışarak hazırladıkları projelerin sunumları gerçekleştirildi ve yapılan değerlendirme sonucunda birinci seçilen ‘Mucit Hemşireler’ grubu üyesi hemşirelere başarı sertifikaları verildi.

Program sonunda Medicabil Sağlık Grubu bünyesinde çalışan hemşireler hak ettikleri günü kutladılar. 

Yorum yapın