MEDICABIL Eczacıların Gününü Kutladı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Sağlık »  MEDICABIL Eczacıların Gününü Kutladı

 MEDICABIL Eczacıların Gününü Kutladı

Özel Medicabil Hastanesi 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü’nde bölgedeki eczacıları unutmadı. 

Türkiye’de ilk eczacı sınıfının açıldığı 14 Mayıs 1839 tarihi esas alınarak her yıl 14 Mayıs’ta kutlanan “Eczacılık Günü” Özel Medicabil Hastanesi’nde de kutlandı. 

Kutlama programa, Özel Medicabil Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, Bursa Eczacı Odası Başkanı Ecz. Okan Şahin,  bölgedeki eczane temsilcileri ve hastane çalışanları katıldı.

Özel Medicabil Hastanesi’nin faaliyetleri hakkında sunum yapan ve bilgiler aktaran Prof. Dr. Aysun Yılmazlar, eczacılığın önemine ilişkin de şöyle konuştu, “Sağlık hizmetinin çok önemli bir halkası da eczacılıktır. Bu halkayı göz ardı etmemek, ihmal etmemek lazım.  Eczacının verdiği ilaç, serum veya diğer destek tedavi ürünleriyle hastalarımız şifa buluyor. Bir anlamda bizim hazırladığımız reçetenin doğru karşılığını veriyor ve hastaya da bunun tarifini yapıyor. İlaç hataları dünyada önlenebilir hataların başında geliyor.  İlaç uygulama hataları bu konuda eczacılarımız çok yetkinler.  Hataları önlemede çok önemli bir rol üstleniyorlar ve çok başarılı olduklarını ifade etmek lazım.  Bu manada 14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü’nü kutlarım.” 

Özel Medicabil Hastanesi’ne organize ettiği etkinlikten dolayı teşekkür eden Bursa Eczacı Odası Başkanı Ecz. Okan Şahin, “Türkiye’de her yıl 14 Mayıs’ta kutlanan Eczacılık Günü’nü bu yıl da kutlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda bizleri ağırlayan Özel Medicabil Hastanesi yönetimine ve Başhekimi Prof. Dr. Aysun Yılmazlar’a teşekkür ederiz.  Bizler sağlık camiası olarak her zaman beraber hareket etmenin,  beraber hizmet vermenin önemini vurguladık.  Bugün de bizleri ağırlayan Medicabil Hastanesi de Bursa’ya verdiği hizmetle adından söz ettiriyor. Başarılarıyla gurur duyuyoruz.  Sağlıkçılar olarak Bursa’da daha iyi sağlık hizmetinin verilmesi için hep beraber çalışıyoruz” dedi.

Yorum yapın