Yeşilova, Ekstrüzyon Hattını Güçlendiriyor

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Sektör » Yeşilova, Ekstrüzyon Hattını Güçlendiriyor

Yeşilova, Ekstrüzyon Hattını Güçlendiriyor

Yeşilova Holding şirketlerinden Cansan Alüminyum’un Hasanağa fabrikasında üretime başlangıcının 20’nci yıl dönümü ve şirketin yeni yatırımı Ali Pres’in açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yeşilova Holding iştiraklerinden Cansan Alüminyum’un Hasanağa OSB’deki fabrikasının üretime başlangıcının 20’nci yılı ve şirketin kapasitesini, yapılanmasını daha da güçlendiren yeni yatırımı Ali Pres’in açılışı, Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, İcra Kurulu Başkanı A. Yalçın Yeşilova, Yönetim Kurulu üyeleri Nezihe ve Yasemin Yeşilova ile şirketin yönetici ve çalışanlarının da katıldığı bir törenle gerçekleşti.

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova törende yaptığı konuşmada, “Bugün çok mutlu olduğumuz bir gün ama en fazla mutlu olan benim. Adım adım büyüyen bir fabrikamızın hem 20’nci yılını hem de yeni üretim hattı Ali Pres’in açılışını gerçekleştiriyoruz. Hepimiz için gurur dolu bir gün olsa da benim için yıllar önce kurduğum hayallerin gerçekleştiğinin bir göstergesi. 20 yıl önceki zorluklara rağmen buradaki potansiyeli gördük, yılmadan çalıştık, geliştik ve büyüdük. Grubumuzun en büyük şirketlerinden Cansan Alüminyum da 33 yıldır bu bakış açısıyla yatırıma, üretime, ülkemiz ekonomisine değer katmaya devam ediyor” dedi.

“HEDEFİMİZ, ÜLKEMİZİN REKABET GÜCÜNE KATKI KOYMAK”

Ali İhsan Yeşilova hedeflerinin, Grubun, dolayısıyla Türkiye’nin rekabet gücüne katkı koyan yatırımlarına devam etmek olduğunu söyleyerek, “Bu hedefi gerçekleştirmek için tüm işlerimizde yönümüzü yatırıma, istihdama, Ar-Ge ve inovasyona çeviriyoruz. Stratejik adımlarla başta otomotiv olmak üzere birçok sektöre yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye çalışıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için çok önemli bir noktada yer alan Grup şirketlerimizden Cansan Alüminyum’un hem buradaki 20’nci yılının hem de yeni yatırımının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“BU YATIRIMLAR BİZİ BİZ YAPAN EN ÖNEMLİ UNSUR”

Yeşilova Grubu İcra Kurulu Başkanı Yalçın Yeşilova da törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Şüphesiz ki bir işletmeye ruhunu kazandıran en önemli öge başta içindeki çalışanlar, sonra da üretimi birlikte gerçekleştirdiğimiz makinelerdir. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali İhsan Bey’i vizyonu ile bu makinelere isimler vererek, onlara bir ruh kazandırdığımıza inanıyorum. Preslerimiz 20 yıldır burada imalata devam ediyor ve Cansan’ı Cansan, Yeşilova’yı Yeşilova yapan çok önemli birer unsur konumunda. Buradaki yatırımlara, makinelerimize en iyi şekilde bakan başta operatörlerimiz, takım liderlerimiz ve yöneticilerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni, güçlü ve büyüyen ekiplerle, yeni yatırımlarla nice başarılara, 20 yıllara diliyorum.”

“BAŞARILARIMIZDA EN BÜYÜK PAY SAHİBİ ÇALIŞANLARIMIZ”

Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Yeşilova da “Hem Cansan şirketimizin buradaki 20’nci yılı hem de yeni yatırımımız Ali Pres’in açılışı bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Birkaç ay önce İhsan Pres üretim hattının açılışını gerçekleştirmiştik. Kısa bir sürenin ardından önemli bir yatırımı daha tamamlamış olarak yeniden bir aradayız. Başarılarımızdaki en büyük pay sahibi, büyük emek ve gayretlerinden ötürü tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmalar ve 20’nci yıl dönümü kutlamasının ardından Ali Pres’in açılış kurdelesi, Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Yeşilova, Yönetim Kurulu üyeleri, şirketin yönetici ve çalışanlarıyla birlikte kesildi. Cansan Alüminyum’un üretim kapasitesi, bu stratejik yatırım ve geçtiğimiz yıl devreye İhsan Pres ile iki katına ulaştı. 

Yorum yapın