İMSİAD Üyeleri NETELSAN’ın Konuğu Oldu

Photo of author

Anasayfa » Haberler » STK » İMSİAD Üyeleri NETELSAN’ın Konuğu Oldu

İMSİAD Üyeleri NETELSAN’ın Konuğu Oldu

İnşaat Müteahhitleri ve Sanayicileri İş İnsanları Derneği (İMSİAD) tarafından, üyeleri arasındaki ticari sosyalleşmeyi artırmak, inşaat sektörüne üretim yapan yerli sanayicileri ve yeniliklerini tanıtmak için organize edilen Sanayici-Müteahhit Buluşması, elektrik armatörleri ile güvenlik sistemleri üreten Netelsan’nın ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Natelsan Satış ve Pazarlama Müdürü Ersin Eraslan’ın ürün tanıtımı ve fabrika gezisi ile başlayan İMSİAD Sanayici-Müteahhit Buluşması, üyelerin Netelsan yetkilileri eşliğinde fabrikada üretim bölümlerini incelemesi, üretim süreçleri hakkında bilgi alması ve bilgilendirme semineriyle devam etti.

İMSİAD’ın üyelerinin ticaretinin gelişmesine katkı sağlayan ve güçlendiren örnek uygulamalarından biri olan İMSİAD Sanayici-Müteahhit Buluşmaları’nın hem yerli sanayici firmalara, hem de İMSİAD üyelerimizin gelişimine ve sosyalleşmesine olumlu yansımaları olduğunu ifade eden İMSİAD Başkanı Şeref Demir, ev sahipliğinden dolayı Netelsan’a da teşekkür etti.

İMSİAD Başkanı Şeref Demir sözlerinin devamında;
“Sanayici-Müteahhit Buluşması’nda Netelsan’a misafir olduk. Kalitelerini, teknolojilerini ve üretimlerine tanık olduk. Ürünün tamamının kendi bünyelerinde imal etmeleri ve en önemlisi de yerli üretim olması bizleri ayrıca gururlandırdı ve mutlu etti. Öncelikle müteahhitlerimiz de, sanayicilerimiz de şirketlerimizden başlamak üzere güçlenmeliyiz ve geleceğin dünyasına hazır hale gelmeliyiz.

Ülkemizin ekonomisine katkı sağlayarak güçlenmesine ve yerli ürünlerimizin daha fazla dünya pazarında yer almasını sağlayacak projelere ağırlık vermeliyiz. Bu yöndeki çalışmaları ve gayretleri için Netelsan’ı tebrik ediyoruz. Gurur duyduk, takdir ettik. İnşaat sektörünün daha da gelişmesi için İMSİAD olarak yenilikleri takip ediyoruz ve üyelerimizle buluşturmaya özen gösteriyoruz. İnşaat sektöründe yerli ürünlerimizin daha fazla kullanılması için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmayı da sürdüreceğiz” dedi

1989 yılından bu yana yüzde 100 yerli üretim hedefiyle görüntülü diafon sistemleri, yangın alarm, hırsız alarm, aydınlatma sitemleri, anahtar priz ürün gruplarını bir arada üreten Netelsan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Uzun ise, yerli ve milli üretimin desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, inşaat sektörünün yerli ürünleri tercih etmesinin önemine vurgu yaptı.

Netelsan çatısı altında yaklaşık 500 kişiye istihdam sağladıklarını dile getiren ve Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 16 bin 300 metrekarelik tam entegre fabrikalarında üretim yaptıklarını söyleyen Necmettin Uzun, “AR-GE yatırımları bizim için olmazsa olmazlarımızdan. 8 grupta 5 bin kaleme ulaşan ürün çeşidiyle yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’de kendi alanında bu kadar çeşit yerli üretim yapan tek firmayız. 81 ili kapsayan yaygın teknik yapımız ve 200’ün üzerinde bayimiz ile sektörün öncü firmasıyız. Türkiye’de geniş satış ve servis ağımıza sahibiz. Bir amacımız, bir idealimiz var. Türk ürünlerinin kullanılmasını ve yaygınlaştırılmasını için çalışıyoruz. Firmalarımızın güçlü olması
ülkemizin daha güçlü olması demek, refahımızın artması ve ekonomimizin güçlenmesi demek” diye konuştu.

Netelsan’ın Ankara’daki fabrikasında gerçekleşen buluşmada Netelsan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Uzun’un oluşturduğu müze de gezildi.

İMSİAD Sanayici-Müteahhit Buluşması, İMSİAD Başkanı Şeref Demir’in Netelsan Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Uzun’a teşekkür plaketi takdim etmesi ve toplu fotoğrafla son buldu.

Yorum yapın