Zaferin 109. Yılı Kutlandı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Bursa » Zaferin 109. Yılı Kutlandı

Zaferin 109. Yılı Kutlandı

Kahraman ordumuzun tüm zorluk ve imkânsızlıklara rağmen cansiperane bir şekilde mücadele ettiği sadece Türk tarihinin değil Dünya tarihinin de akışını değiştirerek, zaferle taçlandırdığı tarihin en büyük zaferlerinden olan Çanakkale Zaferinin 109. yılı münasebetiyle Bursa’da bir dizi program düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi nedeniyle Hamitler Şehitliği’nde saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikler, Pınarbaşı şehitliğinin ziyaret edilmesi ve Şehitlik Defteri’nin imzalanması ile devam etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi münasebetiyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Orhangazi Salonunda bir program gerçekleştirildi. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ve Bursa protokolünün katılımıyla gerçekleştirilen program Osmangazi Gazi Anadolu Lisesi tarafından hazırlandı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler “Çanakkale Zaferi” adlı gösteriyi sergiledi.

Tören protokol üyeleri ve öğrencilerin toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorum yapın