Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Başlasın!

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Editörün Seçtikleri » Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Başlasın!

Erdoğan: Türkiye Yüzyılı Başlasın!

Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kurulan kürsüden vatandaşlara hitap etti ve “Biz Türkiye’yi çok seviyoruz” dedi. Meydanı dolduran 320 bin vatandaş “Dik dur eğilme, bu millet seninle” sloganları ile karşılık verdi.

Erdoğan’ın “Türkiye yüzyılını beraber inşa ve ihya ediyoruz” diyerek başladığı konuşması “İşte ordu, işte komutan” sloganları ile bölündü.

Cumhurbaşkanlığı görevini beş yıl daha halkından tebliğ alan Recep Tayyip Erdoğan, sandık iradesine sahip çıkıp demokrasinin gücünü ispatlayan her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Milletimiz kararını Türkiye Yüzyılından yana kullanmıştır. Seçimin ilk turunda milletimiz yasamadan yana tercihini ortaya koymuştu. 28 Mayıs seçimi ile yürütmedeki tercihini de ortaya koymuş oldu. Kazanan Türkiye ve milletimizin ta kendisi, demokrasimizdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kaybedenler terör örgütleri ve tefeciler olmuştur” diyerek devam ettiği konuşmasına “Seçim dönemi tartışmalarını bir kenara bırakarak, milli hedeflerimiz etrafında bütünleşme vaktidir “dedi.

KİRALIK VEKİL Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun yüzde bir oy alan partilere dağıttığı vekillere değindiği konuşmasında, “Böyle birine haydi diyemezsiniz. Bizim iktidarımızda adalet mülkün esasıdır. Selahattin Demirtaş’ı seçim sonrası dışarı çıkarma sözü verenlere millet sandıkta cevabını vermiştir” dedi.

STOP ERDOĞAN diyenlerin kaybettiği gün bu gün Erdoğan konuşmasında, “Bu gün rahmetli Adnan Menderes’in uğruna canını verdiği demokrasi hamlelerinin en üst seviyelere ulaşma günüdür. Rahmetli Erbakan, Özal, Türkeş gibi memleketine bağlı dava adamlarının emellerine ulaşma günüdür. Aziz milletim, bunu sizlerle yaptık. Türkiye’nin önüne kurulan tüm tuzaklar, bu günü engellemek içindi. Bugün bu millet; mayasının ne kadar sağlam, basiret ve ferasetinin ne kadar güçlü olduğunu ispatlamıştır. Milletimizle aramızda ki muhabbet köprüsü böylesine güçlü olduğu müddetçe bizim yoluna koyamayacağımız meselemiz yoktur. Seçimler bittiğine göre artık tüm vaktimizi hizmet vermeye tahsis edeceğiz. Refah kayıplarını telafi etmek, önümüzdeki günlerde başlıca görevimizdir. Güven ve istikrar siyasette en önemli iki kavram. Bu değerler üzerine kuracağız projelerimizi. Karadeniz’de doğalgaz, Gabar’da petrol, küresel güçlerin bozduğu dengeleri bu gelişmeler yeniden kuracak. Bu tabloda Türkiye çok önemli bir görev üstlenecek. Eğitimden sağlığa ülkemize asırlık yatırımlar sağladığımız uygulamalara devam edeceğiz. Kalkınmanın temel alt yapısı olan ulaştırmada yaptığımız yatırımları uluslararası düzeye taşıyacağız. Savunma sanayimizin marka değerini arttıracağız. Tarım ve hayvancılıkta yeni bir sistemi hayata geçireceğiz. Turizmde yakaladığımız ivmeyi sürdüreceğiz. Yarın kutlayacağımız İstanbul’un fethi, bir çağı açıp yeni bir çağı kapatmıştı. İnşallah sizleri karşımda bu ecdadın torunları olarak görüyorum. Bu seçimlerde tarihe, Türkiye Yüzyılında bir dönüm noktası olarak geçecektir. Bu günkü varlığınızla şehitlerimizin elden ele dolaştırdığı sancağın asla yere düşmeyeceğini gösterdiniz. Büyük Türkiye Zaferi bugün böyle kutlanmaktadır. “

Konuşmasını Arif Nihat Asya’dan bir şiirle bitirdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur ittifakının tüm liderleri ile birlikte Beştepe’den halkı selamladı.

fatmanur beken

Yorum yapın