Seyit Ali Büyük’ten Üreten Meslek Liselerine Ziyaret

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Eğitim » Seyit Ali Büyük’ten Üreten Meslek Liselerine Ziyaret

Seyit Ali Büyük’ten Üreten Meslek Liselerine Ziyaret

Meslek liselerini ziyaret eden Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında okul idarecilerinden bilgi aldı ve uygulamalı eğitim atölyelerinde incelemelerde bulundu.  Ziyaretlerde Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Muharrem Tüfekci ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Altıntaş da yer aldı.

Meslek Liselerimiz Hayata Dokunuyor

Meslek liselerinin gerçekleştirdikleri üretimlerle hayata dokunduğunu ifade eden Seyit Ali Büyük, “Bursa sanayisi çok gelişmiş ve ülkemizin lokomotifi konumunda. Buna paralel olarak Bursa mesleki ve teknik eğitimi de önemli gelişim gösteriyor. Bakanlığımızın liderliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında okul sanayi iş birliğinde yapılan örnek çalışmalar, öğrencilerimize önemli katkılar sağlıyor. Bunun yanı sıra üreten meslek liselerimiz, gerçekleştirdikleri üretimlerle adeta hayata dokunuyor. Meslek liselerimiz, salgın döneminde olduğu gibi ülkemizde yaşanan deprem felaketinde de yaptıkları üretimlerle vatandaşlarımıza önemli destekler veriyor.” dedi.

İlk ziyaretini Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gerçekleştiren Seyit Ali Büyük, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Daha sonra Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunan Seyit Ali Büyük, okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Seyit Ali Büyük, depremlerden etkilenen illerdeki öğrencilerin eğitime erişimlerine destek olmak amacıyla konteyner üretimi gerçekleştiren Bursa Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Son olarak Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, atölyelerde incelemelerde bulundu.

Yorum yapın