6 Ayda 2.700 Hayvana Şifa Oldu

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Doğa ve Hayvan Hakları » 6 Ayda 2.700 Hayvana Şifa Oldu

6 Ayda 2.700 Hayvana Şifa Oldu

Yaptığı çalışmalarla sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir hayat sürdürmelerini gerçekleştiren İnegöl Belediyesi, sessiz can dostlarına şifa olmaya devam ediyor.

Bölgenin en donanımlı Tedavi Merkezi’ne sahip olan İnegöl Belediyesi, sadece İnegöl değil çevre bölgelerden de gelen sokak hayvanlarının tedavisi gerçekleştirerek can dostlarına umut olmaya devam ediyor. İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi hizmetleri ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla can dostlarının en sadık dostu konumunda yer alırken bununla birlikte 2023 yılının ilk altı ayında 2.700 sokak hayvanına şifa oldu.

‘’BARINAK DEĞİL, TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE’’

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezi’nin devam ettiği çalışmalarla ilgili verdiği bilgide ‘’Burası barınak değil, tam teşekkülü bir hastane ve bakım merkezi’’ dedi.  Başkan Alper Taban açıklamasında, ‘’İnegöl Belediyesi olarak Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde sahipsiz sokak hayvanlarının daha sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri adına hayata geçirdiğimiz Bakım ve Tedavi Merkezinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hekimlerimiz ile bu merkezde sokak hayvanlarının bakım ihtiyaçlarını karşılıyor ve vatandaşlarımızın ilettiği talep ve başvuruları yerine getiriyoruz.” dedi.

‘’6 AYDA 2700 HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ’’

Başkan Alper Taban, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bir yandan besleme, bir yandan tedavi ve bir yandan da sahiplendirme çalışmalarını sürdürdüğünü ileterek “Ekiplerimiz 2023 yılının ilk 6 aylık sürecinde 2700 hayvanın tedavisini gerçekleştirdi. Aynı zamanda 880 köpeğinde kısırlaştırması yapıldı. Tedavi edilen hayvanlar merkezdeki sağlık kontrolleri sonrası kırsal alanlardaki beslenme noktalarına bırakılarak doğal yaşamlarına devam ediyor. Beslenme noktalarına rutin olarak mama ve su tedariği sağlamaya devam ediyoruz. Bünyemize kattığımız araçları hayvan toplama ve hayvan sevkinde kullanarak can dostlarımıza daha uygun şartlarda hizmet vermeye devam ediyoruz.’’ dedi.

‘’160 SAHİPLENDİRME’’

E-Devlet üzerinden de sunduğu hizmet ile sahiplendirmeyi kolaylaştıran İnegöl Belediyesi, 6 aylık süreçte 160 hayvan sahiplendirdi. Başkan Alper Taban, ‘Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı can dostlarımıza sıcak bir yuva vermek adına hayvan sahiplenmeye davet ediyorum.’’ dedi.

‘’İSTİŞAREYİ ÖNEMSİYORUZ’’

Her fırsatta ortak akıl vurgusu yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki sokak hayvanları ve İnegöl Belediyesinin bu konudaki çalışmalarıyla ilgili istişareleri önemsediklerini belirtti. Başkan Alper Taban açıklamasının sonunda, ‘’Sadece bir konu üzerinde değil şehrimizle ilgili tüm konularda istişareyi önemsiyoruz. Sokak hayvanları özelinde daha farklı neler yapabiliriz noktasında şehrimizdeki veterinerlerimiz ile bir araya geldik. Onlarla birlikte Tedavi Merkezimizde çalışmalar yaptık. Hayvan sever dernekleriyle buluşmalar ve yardım geceleri düzenledik. İstişare kültürümüzü her alanda olduğu gibi sokak canlarımız için de sürdürmeye devam ediyoruz. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Bu sessiz can dostların daha sağlıklı yaşam sürmeleri adına katkı ve destek sunan başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere aynı hassasiyeti taşıyan herkese teşekkür ederim. İnegöl’ün hayvan dostu şehir olduğunu hep birlikte yaptığımız çalışmalarla göstermeye devam edeceğiz.’’ dedi.

Yorum yapın