Akkılıç Ödülleri Açıklandı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Kültür Sanat » Akkılıç Ödülleri Açıklandı

Akkılıç Ödülleri Açıklandı

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü 13. yılında, Gözde Kırlı Özer’in doktora tezine verildi; Sercan Eklemezler’in doktora tezi de “Özel ödül”e değer bulundu.

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Akkılıç Ailesi ile birlikte 2010 yılından bu yana düzenlediği Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü, kent belleğine yeni eserler kazandırmaya devam ediyor. Bu yıl 13.’sü yapılan Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü
sürecinde, ödüle değer görülen isimler açıklandı.

Bursa araştırmalarını gün ışığına çıkarıp, araştırma kültürünü teşvik eden ödül organizasyonunda, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Gözde Kırlı Özer, “Katmanlı Kentlerin Fenomenolojik Bakış Açısıyla Analizi İçin Bir Model Önerisi: İznik Örneği” başlıklı doktora teziyle, Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü’ne değer bulundu.
Öğretim Üyesi Sercan Eklemezler’in ise, “İnsanın/İnsaniliğin Gerçek Bir Figürü’nü Aramak: Hürriyet Mahallesi’nde Mekan ve Gündelik Yaşam İlişkisi” başlıklı doktora teziyle Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Özel Ödülü’ne değer bulunduğu açıklandı.
Yüksek lisans ve akademi dışı kategorilerde ise bu yıl ödül verilmediği belirtildi. 28 Nisan 2023 tarihinde saat 19.00’da Akkılıç Kütüphanesi’nde yapılacak törenle ödüller sahiplerine verilirken, önceki yılın ödül sahibi genç akademisyenler de okurlarıyla buluşup
ödüllü kitaplarını imzalayacak.

Yorum yapın