İnegöllü Çocuklar Cumhuriyeti Tiyatroyla Kutladı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Kültür Sanat » İnegöllü Çocuklar Cumhuriyeti Tiyatroyla Kutladı

İnegöllü Çocuklar Cumhuriyeti Tiyatroyla Kutladı

İnegöl Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında çocuklara yönelik “Oyun Arkadaşım” isimlik tiyatro gösterisi düzenledi. Minik sanatseverler, teknoloji bağımlılığını anlatan oyun ile keyifli bir gün yaşadı.

Cumhuriyetin 100. Yılında her yaştan bireye yönelik etkinliklerle 29 Ekim’in coşkuyla kutlanmasını sağlayan İnegöl Belediyesi, çocuklar için de özel etkinlikler düzenledi. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi Şehir Tiyatrosunun hazırladığı “Oyun Arkadaşım” isimli çocuk tiyatrosu, Cumhuriyetin 100. Yılında minik sanatseverlerle buluştu.

TÜRK BAYRAĞI HEDİYE EDİLDİ
28 Ekim Cumartesi günü Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezinde sahnelenen oyun, İnegöllü miniklerin büyük beğenisini topladı. Utku Dumanı’ın yazıp Volkan Derman’ın yönettiği oyunu; Mustafa Altan Vatansever, Furkan Verdi, Talha Güzel ve Şükran Sarı sahneye taşıdı. Gösteri öncesi çocuklara Türk Bayrakları hediye edilirken, minikler oyunu ellerinde bayraklarla izledi.

OYUN ARKADAŞIM TİYATRO GÖSTERİSİNİN KONUSU
Yaklaşık 1 saat süren tiyatro gösterisinde, Can isimli çocuğun yaşadıkları anlatılıyor. Can, okulda sessiz ve çekingen bir öğrencidir. Ne futbolda ne basketbolda ne de başka oyunlarda çok becerikli değildir. Bu yüzden arkadaşları tarafından zamanla dışlanır, sürekli dalga geçilip aşağılanır ve tabi ki zamanla yalnızlaşır. Çok sıkılmaya başlayan Can, sonunda kendine bir arkadaş icat etmeye karar verir. Uzun uğraşlar sonunda evlerinin bodrumunda bir robot yapmayı başarır. Robot çalışmaya başladıktan sonra ona insani nitelikler yükler, tüm bunları herkesten gizli yapar. Robotu eğittikten sonra onunla oyunlar oynar ama robotla oynamak bir süre sonra sıkar. Çünkü robot esprilere gülmez ve yaratıcı değildir. Bir gün bir arkadaşı bodruma kaçan topu almaya gelir ve robotla karşılaşır. Bundan sonra üçü arasında olaylar başlar. Her şeyin sonunda, aslında iyi arkadaş olabileceklerini anlarlar.

İNEGÖLLÜ MİNİKLER İLGİYLE İZLEDİ
6-12 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen tiyatro gösterisini, minik seyirciler ilgiyle takip etti. Can’ın maceralarıyla heyecanlı ve keyifli anlar yaşayan çocuklar, oyun içerisinde yer alan şarkılar eşliğinde danslar ve oyunlarla unutulmaz bir gün geçirdi.

Yorum yapın