Nilüfer Halk Dansları Topluluğu “Nirengi” İle Büyüledi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Magazin » Nilüfer Halk Dansları Topluluğu “Nirengi” İle Büyüledi

Nilüfer Halk Dansları Topluluğu “Nirengi” İle Büyüledi

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun Anadolu’nun yanı sıra Balkanlar ve Kafkaslar’ın kültür mozağini yansıttığı “Nirengi” adlı gösterisi izleyenleri adeta büyüledi. Gösteriyi izleyenler, Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nu ayakta alkışladı.

Nilüfer Belediyesi’nin, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda sayısız ödül alan, Türkiye’yi yurt dışında da başarıyla temsil eden Halk Dansları Topluluğu, “Nirengi” gösterisiyle izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı. Türkiye’nin dört bir yanından halk oyunlarının yanı sıra Balkanlar ve Kafkaslar’ın da kültür mozaiğini Nirengi gösterisinde buluşturan Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, performansıyla bir kez daha kendine hayran bıraktı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Nirengi gösterisine, yoğun katılım oldu.

Eğitmenliğini Miray Tanrıöver ve Mükteda Altıner’in yaptığı, 275 kişilik Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, performanslarıyla izleyenlere keyifli bir gece yaşattı. İki bölümden oluşan Nirengi gösterisinin ilk bölümünde master grubu izleyici karşısına çıktı. Yöresel
kıyafetlerle sahne alan masterler grubu performanslarıyla beğeni topladı. Nirengi’nin ikinci bölümünde sahneye çıkan yıldızlar ve gösteri grubu da Ege’den Doğu Anadolu’ya, Karadeniz’den İç Anadolu’ya, Balkanlar’dan Kafkaslar’a kadar oynadıkları yöresel oyunlarla izleyenlere tam bir görsel ziyafet sundu.

Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, gecenin finalini “Nirengi” adı verilen koreografiyle yaptı. İzleyenlerin ayakta alkışladığı gösterinin sonunda, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, eğitmenleri ve oyuncuları kutladı. Başkan Erdem, bu zengin kültürel mirası bugünün gençlerine ve geleceğe taşıyan Nilüfer Halk Dansları Topluluğu ile gurur duyduklarını söyledi.

Yorum yapın