Bursa İYİ Parti’de Yeni Yönetim Görevi Devraldı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Manşet » Bursa İYİ Parti’de Yeni Yönetim Görevi Devraldı

Bursa İYİ Parti’de Yeni Yönetim Görevi Devraldı

HEDEFİMİZ; GENELDE VE YERELDE İKTİDAR!

İYİ Parti İl Başkanlığı’na seçilen Dr. Mehmet Hasanoğlu ve Yeni Yönetim Kurulu, Bursa İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını alarak görev dönemlerine start verdi. Hasanoğlu, “Hedefimiz; yerelde ve genelde iktidar olmaktır” dedi.

Aynı gün devir teslim törenini gerçekleştiren ve aynı gün görev dağılımını da yapan Dr. Mehmet Hasanoğlu, “Yapılacak işimiz çok ve hiç zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Belirlediğimiz hedefler doğrultusunda kollarımızı hemen sıvadık” şeklinde konuştu.
Başkan Hasanoğlu şunları söyledi:


“29 Ocak Pazar Günü gerçekleşen kongremizde delegelerimizin büyük güven ve teveccühü ile ben ve arkadaşlarım İYİ Parti Bursa İl Teşkilatını yönetme görevini üstlendik. Sorumluluğumuzun çok büyük olduğunun bilincindeyiz.
Öncelikle, Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener ve Genel Merkezimizin belirlediği yol haritası kapsamında, ilkeli bir siyaset anlayışı ortaya koyacağımızı önemle vurgulamak istiyoruz.
Delegelerimize ve partililerimize söz verdiğimiz gibi yerelde Bursa’mıza, genelde ülkemize sonuna kadar sahip çıkmak üzere kavilleştik.
Bir yandan yerel iktidarı denetleyen aktif muhalefet işlevimizi yerine getirirken, diğer yandan da, Bursa’nın kanayan yaralarına merhem olacak nitelikte projelerimizi üreteceğimiz, etkin bir görev dönemini hayata geçireceğiz.


Bursa’nın belli başlı sorunlarının, yıllardır çözüm bekleyen, her biri kangren olmuş problemlerden oluştuğunu hepimiz biliyoruz.
Çarpık yapılaşma, sağlıksız kentleşme, ulaşım, trafik, hava kirliliği ve çevre sorunları olmak üzere alışılmış biçimde sayılan bu problemler, aslında normal olarak zaten görev alanımızda olması gereken ve her geçen gün daha da derinleşen, öncelikli kanayan yaralarımız.
Bu elzem duruma rağmen, maalesef çok uzun yıllardır, Bursa olarak en önemli derdimiz çözümsüzlüktür.
O nedenle diyoruz ki;
Bugüne kadar yerelde ve genelde, ‘Ben yaptım oldu’ pervasızlığıyla bencil bir yönetim tarzı ortaya koyan iktidara, artık ‘Dur’ demenin vakti gelmiştir.
Şehrin dokusunu baştan başa bozan uygulamalara son verecek, hummalı bir hazırlık içinde olacağız.
Bu kentin kaderini değiştiren bir çalışma stratejisi ortaya koyacak ve bu konuyla ilgili sürdürülebilir projelerimizi, yerel seçimler öncesinde hemşerilerimizle hızla ve peyderpey paylaşacağız.
Ekip arkadaşlarımla birlikte;
Bursa’nın ve Bursalıların haklarını her zaman ve zeminde korumaya and içtik. Bu şehrin talan edilmesinin ve acımasızca yağmalanmasının önüne mutlaka geçeceğiz.
İyi Parti olarak sadece Bursa’da değil, Türkiye genelinde de yine dikkat çeken ve takdir gören samimi, sorumlu ve iyi niyetli bir muhalefet anlayışıyla hareket edeceğiz.
Tekrar vurgulamak isteriz ki;
Hedefimiz yerelde ve genelde iktidar olmaktır.
Bütün çabamız ülkemizde ve Bursa’mızda her şey daha İYİ olsun diye olacaktır.
Her biri konusunda yetkin, kararlı ve cesur yürek ekibimle birlikte umut ve heyecanla yola çıktık.


Allah bizi hemşerilerimize ve milletimize mahcup etmesin.

İYİ Parti Bursa Yeni Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yapılan görev dağılımı sonuna başkanlık yönetimi şu isimlerden oluştu. İl Başkanı: Dr. Mehmet HASANOĞLU Siyasi İşler Başkanı ve Başkanvekili: Nevzat KOCAKURT, Kurumsal İlişkiler Başkanı: İbrahim ERDOĞAN, İl Sekreteri: Av. Kerem ARSLAN Mali İşler Başkanı: Bahtınur ÇETİN, Teşkilat Başkanı: Fehim ÇAPTIK Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı: Av. Onur ALTUNTAŞ, Seçim İşleri Başkanı: Av.Talha KÜÇÜK, Uluslararası Politikalar Başkanı: Eyüp ÇAĞLAR, Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı: Salih ALKAYA Ortadoğu Politikalar Başkanı: Özcan ALTUNTAŞ, Yerel Yönetimler Başkanı: Fatih YILMAZ Ekonomi Politikaları Başkanı: Aybike DEMİRKAN, Kalkınma Politikaları Başkanı: Tuna GERÇEK Milli Güvenlik Politikaları Başkanı: Ernail AKBULUT Eğitim Politikaları Başkanı: Şemsi KARAASLAN, Toplumsal Politikalar Başkanı: Semra DOĞAN, STK İlişkileri Başkanı: Berrin TEMUROĞLU Siyaset Akademisi Başkanı: Yiğit KİREMİTÇİ Kadın Politikaları Başkanı: Makbule ERSÜ, Araştırma Geliştirme Başkanı: E.Sabri ATLIOĞLU, Tanıtım ve Sosyal Medya Başkanı: Hasan CAN, Tarım Politikaları Başkanı: Mehmet KOÇER, Çevre ve Şehircilik Politikaları Başkanı: Özcan ÖZÇELİK Parti Organizasyon ve Ağırlama Başkanı: Ersin ERDÖNMEZ, İşçi ve Esnaf Politikaları Başkanı: İsmail YENİ, Kültür ve Turizm Politikaları Başkanı: Ercan AKTAŞ

Yorum yapın