Orhangazi Fındıklı Mahallesinde Taş Ocağına Karşı Tepki Eylemi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Doğa ve Hayvan Hakları » Orhangazi Fındıklı Mahallesinde Taş Ocağına Karşı Tepki Eylemi

Orhangazi Fındıklı Mahallesinde Taş Ocağına Karşı Tepki Eylemi

Orhangazi Fındıklı mahallesinde yeni bir taş ocağı açılmak isteniyor. Geçimini hayvancılıkla yapan, Fındıklı halkı meralarının talan edilmesine , köylerinin toz bulutu ile kaplanmasına karşı, eylem yaptı.

Fındıklı mahallesi halkının çevre eylemine DOĞADER Doğayı Çevreyi Koruma Derneği, Samanlı Dağları Çevre ve Kültür Derneği, STÖ’ler, CHP Orhangazi İlçe Başkanı Vural Çetin, CHP Bursa Milletvekili aday adayı Ender Teke, CHP İlçe Örgütü ve diğer muhalefet siyasi parti ilçe başkanları teşkilatları katıldı.

Çevre duyarlılığı olan Fındıklı mahallesi sakinleri eyleme katılanlar, mahallemiz sınırlarında faaliyet gösteren bir taş ocağının kapasite arttırma ve yer değiştirme projesine ÇED gerekli değildir. Raporu verilmesi mahalle sakinleri, çevre dernekleri, Sivil Toplum Örgütleri, siyasi parti örgütleri ile birlikte taş ocağı alanın da bölgelerinde maden ocağı istemediklerini, kesinlikle yeni bir ocağa izin vermeyeceklerini dile getirerek, hep bir ağızda istemiyoruz diye seslerini ilgili mercilere duyurmak istiyorlar…

Yorum yapın