TEKSİDER 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Ekonomi » TEKSİDER 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

TEKSİDER 1. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği’nin (TEKSİDER) 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Nilüfer Podyum Davet’te yapılan Genel Kurula Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Yıldırım Belediye Başkan Vekili Selim Yolgeçen, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Mehmet Temirtaş, Özbekistan Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan, BALGÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, RUMELİSİAD Başkanı ve Sırbistan Bursa Fahri Konsolosu Zarif Alp, MARSİFED Başkanı Ramazan Kaya, BUİKAD Başkanı Oya Eroğlu, Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan, MUŞSİAD Başkanı Ayhan Durgun, BEKSİAD Bşk. Yrd. Sedat Şengül ile kurum- kuruluşların temsilcileri ve TEKSİDER üyeleri katıldı.

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan’ın Divan Başkanlığı, Seçil Bulcan Ürküt ile Nilay Avşar’ın da Divan Kurulu Üyeliği yaptığı genel kuruluş açılış konuşmasını yapan TEKSİDER Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Ceyhan, sözlerine bir çok ilimizde büyük yıkıma yol açan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek başladı.

“BU ZOR GÜNLERİ KENETLENEREK ATLATACAĞIZ”

Nermin Ceyhan, Türkiye’yi yasa boğan depremlerin yaralarının Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik anlayışıyla, bu zor günlerde de kenetlenerek sarılacağını belirtti.

TEKSİDER Yönetimi olarak alınan acı haberin hemen ardından depremden etkilenen vatandaşlar için neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini söyleyen Nermin Ceyhan, “Afet bölgesindeki acil ihtiyaçların karşılanması için nakdi ve ayni yardımlarımızın haricinde kalıcı destek sağlayabilmek adına değerlendirmeler yaptık ve depremzede kardeşlerimizin geçici konaklamaları için konteyner yardımında bulunduk. İnşallah yaraların sarılması için bundan sonra da üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“BURSA, HER DÖNEMİN KUTUP YILDIZI OLMUŞTUR”

TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, Bursa’nın kuruluş devrinden itibaren Osmanlı İmparatorluğu’nun yayıldığı tüm coğrafyalara bir kutup yıldızı gibi ilham verdiğini vurgulayarak, her dönem ekonomik hayatın da merkezi olduğunu ifade etti.

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin ilk dokuma sanayine ev sahipliği yapan Bursa’nın tekstil ve konfeksiyonda dünyaya yön veren şehirler arasında olduğunu söyleyen TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, “Bursa ekonomisinin öncü sektörlerinin başında gelen tekstil ve konfeksiyon, katma değerli üretimi, istihdama katkısı ve ülke ekonomisine kazandırdığı net döviz getirisiyle Türkiye’nin de stratejik sektörlerinden biridir. Tekstil ve konfeksiyon sektörü, küresel ticarette özellikle gelişmekte olan ülkeler için gerek ihracat potansiyeli, gerek istihdam olanakları, gerekse de ekonomik kalkınma açısından önemli bir role sahiptir” dedi.

SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇACAK HEDEFLER…

TEKSİDER’in tekstil ve konfeksiyon sektörünün iş dünyasındaki sesi olabilmek amacıyla yola çıktığını anlatan Nermin Ceyhan, ana hedeflerini şu şekilde anlattı:

“Firmalar arası işbirliklerini güçlendirmek, sektörü dış piyasalarda tanıtmak, sektörel deneyimleri paylaşmak, mesleki gelişim çalışmaları yürütmek, sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getirmek, kalifiye eleman ihtiyacını gidermek, çeşitli fuarlar vasıtası ile sektörü tanıtmak  gibi hedeflerimiz mevcut. Bunların yanı sıra tekstil ve konfeksiyon sektörünün gelişimi için gereken her alanda projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Projelerimizi de kamu kurumları, üniversitelerimiz, akademik odalar, iş dünyası kuruluşları ve STK’larla işbirliği halinde hayata geçirmek istiyoruz. Tekstil ve konfeksiyon sektörü için geniş tabanlı bir sinerji oluşturmayı amaçlıyoruz.”

Nermin Ceyhan’ın açılış konuşmasının ardından söz alan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Çelik, Yıldırım Belediye Başkan Vekili Kamil Kambur, Nilüfer Belediye Başkan Vekili Mehmet Temirtaş, BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit, BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir ve RUMELİSİAD Başkanı Fahri Zarif Alp, yaptıkları konuşmalarda TEKSİDER’in sektöre ve ülke ekonomisine katkı koyacağına olan inançlarını dile getirerek, genel kurulun hayırlı olmasını dilediler.

TEKSİDER’in 1. Olağan Genel Kurulu’nda derneğin 2023-2024 dönemi Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyeleri de oybirliğiyle belirlendi.

TEKSİDER’in Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu  şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler: 

Nermin Ceyhan, Sedat Mermer, Cem Hayırlı, Süheyla Altan Kırcı, Abdullah Furkan Yılmaz, Harun Yugruş, Hakan Bayar

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: 

Ebru Yıldırım, Bayram Tamaç, Abdurrahman Mısri, Seda Yeleç, Ahmetcan Yiğen, Kemal Macit, Şeref Deniz Duran

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: 

Mehmet Yavuz Ankara, İsmail Kemal Paçin, Ferhat Özaki

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: 

Ceyhun Bozkaya, Ömer Faruk Öztürk, Mustafa Demirel

Yorum yapın