Doruk Akademi Yeni Ufuklar Açıyor

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Sağlık » Doruk Akademi Yeni Ufuklar Açıyor

Doruk Akademi Yeni Ufuklar Açıyor

Özel Doruk Hastaneleri, sağlık alanında attıkları öncü adımların, vizyoner çalışmaların yanı sıra çalışanlarının gündelik, çalışma ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıran eğitim programlarını ‘Doruk Akademi’ dersleri ile sürdürüyor.

Doruk hastaneleri bünyesinde yaklaşık üç yıl önce çalışanların gelişimini sağlamak amacıyla oluşturulan Doruk Akademi ile hastane çalışanlarına iletişimin farklı alanlarında eğitmenler ve alanında uzman isimler tarafından dersler veriliyor. Son olarak Yedinci Oda Film Analizi Atölyesi Kurucusu ve Eğitmeni Fatoş Avcıoğlu tarafından ‘Sinemayı doğru okuma’ konusu başlığı altında Doruk Hastaneleri çalışanlarına sinema filmlerinin doğru şekilde izlenmesi ve sinema sanatı anlatıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Özel Doruk Yıldırım Hastanesi Başhekimi Dr. Cemal Turhan, Doruk Akademi eğitim programları ile çalışanlarını özellikle iletişim alanında geliştirmek amacıyla Doruk Akademi’yi kurduklarını anlattı. Dr. Cemal Turhan, “Hastanelerimiz bünyesinde eğitici eğitimi alan çalışanlarımız aracılığıyla diğer çalışanlarımıza iletişimin farklı dallarında eğitimler veriyoruz. Bu eğitimlerin içerik ve sunumlarını kendimiz hazırlıyoruz ve çalışanlarımızı bir adım öteye taşımaya çalışıyoruz. Aynı zamanda çalışanlarımızı sosyal anlamda da gelişmelerini sağlamak amacıyla ayda bir defa olmak üzere alanında ünlü isimlerin katılımları ile bu aktivitelerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Özel Doruk Hastaneleri çalışanlarına sinema sanatını ve sinema filmlerini doğru okuma konularını anlatan Yedinci Oda Film Analizi Atölyesi Kurucusu ve Eğitmeni Fatoş Avcıoğlu, eğitim programlarında; ‘Sinema sanatı nedir? Görselliği nasıl kurulur ve film çekme süreçleri’  gibi konuları anlattıklarını belirtti. Sinemanın insanların çoğunluğu tarafından bir eğlence vasıtası olarak görülen bir sektör olduğunu anlatan Fatoş Avcıoğlu, şunları söyledi:

“Derslerimde işin sanat kısmını anlatıyorum ancak bu konular dinleyenlerin keyif aldığı bir şeye dönüşüyor. İkinci olarak da hayata bakış açıları değişiyor. Sinema sanatında tarih, sosyoloji, felsefe, psikoloji gibi bilim dallarının anlatımı yer alıyor. Bilmeden anlamak mümkün değil. Sinema yapıtları bu alanlarda birçok şey anlatıyor. Öğrenmeyi seven herkes sinema filmlerini doğru okuyabilmeyi öğrenmeli. Bu bir öğrenme süreci ve bu süreci yaşayanlar çok keyif alıyor” dedi.

Yorum yapın