MEDICABIL Saglık Turizmi Çalışmalarını Artırıyor

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Sağlık » MEDICABIL Saglık Turizmi Çalışmalarını Artırıyor

MEDICABIL Saglık Turizmi Çalışmalarını Artırıyor

Türkiye, global sağlık hizmetlerinde en çok tercih edilen ilk 10 ülke arasında yer alırken, Bursa Özel Medicabil Hastanesi de sağlık turizmine yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bursa Özel Medicabil Hastanesi yöneticileri, 14-18 Mart tarihleri arasında İngiltere’ye yönelik yapılan Sektörel Ticaret Heyeti programına katıldı.
Londra’daki temasları hakkında değerlendirmelere bulunan Bursa Özel Medicabil Hastanesi Uluslararası Hasta Birimi Yöneticisi Samet Bilgen, “Türkiye sahip olduğu donanımlı sağlık altyapısı ve turizm ülkesi olarak anılması sayesinde medikal turizm alanında önemli bir cazibe merkezi haline geldi. İngiltere ile Türkiye arasındaki yakın ilişkiler her alanda olduğu gibi bu alanı da olumlu etkiliyor” dedi.
Türkiye’nin deneyimli sağlık personeli, yüksek kaliteli servisi ve uygun maliyetleri ile sağlık hizmeti almak isteyen İngilizlerin dikkatini çektiğini belirten Bilgen, “Londra’da 3 kurum ziyaretinde bulunduk.
Ziyaret ettiğimiz kurumların içerisinde iki tıp merkezi ve bir güzellik merkezi vardı. Medicabil Hastanesi olarak İngiltere’deki görüşmelerimiz neticesinde gördük ki, plastik cerrahi alanına dahil olan kozmetik işlemler, diş ve ağız bakımı, saç ekimi uygulamaları gibi Türkiye’nin öne çıktığı alanlarda İngiltere’den hasta alma şansımız var. İngiltere’deki sağlık ihtiyacı sadece sağlık turizmi ile giderilemeyeceğinden bizim planımız orada sabit bir yatırım yapmak. Medicabil’in diğer hastanelerden farklı ve daha güçlü yanlarını hastalarımıza sunabileceğimiz bir merkez açmayı hedefliyoruz. Böylece bizler de bir hastane olarak İngiltere’de sağlık problemi yaşayan insanların hayatlarına dokunabileceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın