INTERZUM Fuarı’nda Türkiye Rüzgarı Esti

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Sektör » INTERZUM Fuarı’nda Türkiye Rüzgarı Esti

INTERZUM Fuarı’nda Türkiye Rüzgarı Esti

Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği (IBIA) üyeleri, geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen İnterzum Fuarına çıkarma yaptı. 55 IBIA üyesi, makinadan ipliğe kadar yatak endüstrisinde kullanılan ürünlerini İnterzum Fuarı’nda başarıyla sergiledi.

Fuarın ardından değerlendirmelerde bulunan Uluslararası Yatak Endüstrisi Derneği (IBIA) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, “Almanya’da düzenlenen ve pandemi nedeniyle 4 yıl aradan sonra gerçekleştirilen İnterzum Fuarı çok güzel ve verimli geçti, herkesin heyecanla beklediği bir fuardı. Biz de Türkiye yatak endüstrisini temsilen IBIA üyeleri olarak 55 firma ile İnterzum Fuarına iştirak ettik ve ev sahibi Almanya’dan sonra en çok iştirakçi firmaya sahip ikinci ülke durumundaydık. Daha önceki fuarlarda olduğu gibi, yine bir Türkiye rüzgarı estirdik” dedi.

IBIA üyelerinin de İnterzum Fuarı’ndan memnun ayrıldıklarını sözlerine ekleyen Güler, “Ancak, dünya genelinden bazı sektör temsilcileri vize problemi nedeniyle fuara gelememiş. Böylesine büyük bir organizasyonda, buluşma fırsatını yakalayamayan tüm sektör temsilcilerine, İstanbul’da gerçekleşecek olan IBIA EXPO fuarımızı alternatif bir buluşma noktası olarak önerdik ve İnterzum Fuarına katılan firmaları 28 Eylül-01 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fuarımıza davet ettik. Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz IBIA EXPO Fuarı’nın, yeri ve zamanlama kararımızın etkisinden kimsenin şüphesi kalmamıştır. Sektörün bu önemli İstanbul buluşma noktası tüm sektör temsilcilerini davet ediyoruz. Burada tüm yatak üreticileri, ihtiyacı olan tüm yeni teknoloji ve komponentlerle tanışarak en iyi şartlarda tedarik sağlamış olacaktır. Diğer yandan da katılımcılarının, diğer fuarlarda tanışma fırsatı bulamadığı üreticilerle buluşmuş olacak. Kısaca, bu fuar sektör temsilcilerin bir şansı diyebilirim” şeklinde konuştu.

Osman Güler, Elektroteks olarak da verimli bir fuarı geride bıraktıklarını dile getirirken, “Fuarda 650 metrekarelik bir stant ile yer aldık. 30 kişilik bir ekip ile katıldığımız İnterzum Fuarında 8 TIR dolusu makina sergileyerek başarılı bir fuar gerçekleştirdik. Fuarda, CNC sünger kesim ve bazı sünger makinelerini de sergileme imkanı bulduk. İlk defa Avrupa’da bundan sonra sünger teknoloji alanında ‘biz de varız’ gibi bir imaj oluşturduk. İnsansız yatak montaj hattı çalışmalarımız da adım adım son aşamasına geliyoruz. Hem süngerli yataklarda hem de yaylı yataklarda güzel hat tasarımları yaptık. Kılıflı sünger yataklarında sadece 2 çalışanla montaj hattında her bir dakikada 2 yatak üretebilecek bir kapasite oluşturduk. Yaylı yataklarda da oldukça yol aldık ve kısa sürede prosesi kapatmayı planlıyoruz. Paketleme kısmında robotları devreye alarak el değemeden kolileyerek palete dizme noktasını gerçekleştirdik. Bir Türk firması olarak sektöre yön veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum yapın