Altan: BBP Bursa’dan Vekil Çıkaracak, Cumhurbaşkanımız Açık Ara Kazanacak

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Siyaset » Altan: BBP Bursa’dan Vekil Çıkaracak, Cumhurbaşkanımız Açık Ara Kazanacak

Altan: BBP Bursa’dan Vekil Çıkaracak, Cumhurbaşkanımız Açık Ara Kazanacak

Büyük Birlik Partisi Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Erhan Altan yaptığı açıklamada, “Bu seçimde baraj yok. Bu çok önemli bir nokta. BBP gönül veren ancak oyum boşa gider endişesiyle, oylarını düşüncelerine en yakın partiden yana kullanan vatandaşlarımızın hiçbir endişesi olmasın. BBP bu seçimde vatandaşlarımızın teveccühü ile Bursa’dan vekilini çıkaracak.” dedi.

Büyük Birlik Partisi Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Erhan Altan, Bursahaberdar Gazetesi’ne seçim süreci hakkında bilgiler paylaştı. BBP’ne vatandaşların ilgisinin büyük olduğunu dikkat çeken Altan, seçime 5 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açık ara önde olduğunu ifade ederek milletvekili seçimleri sonuçlarının ardından çok sesli bir meclis olacağını ifade etti.

BBP HİÇ BİR ZAMAN ETNİK KÖKENLİ MİLLİYETÇİLİK YAPMADI

BBP’nin hiçbir zaman etnik kökenli milliyetçilik yapmadığını ifade Altan, “Bizler, dualar gibi yükselen ümitlerinizi meclise taşımak için yola çıktık. Liyakat ve ehil sahibi olan tüm milletvekillerimizi birleştiren aday listesinde yer almak büyük onur. BBP hiçbir zaman etnik kökenli milliyetçilik yapmamıştır, kültür milliyetçiliği yapmıştır. Seçimler gelip geçici önemli olan milli birlik ve beraberliğimiz. Kavga etmeden, ayrıştırmadan, kimseyi ötekileştirmeden yolumuza devam edeceğiz. Seçimlerinde bu yönde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Bizler bu ülkede bir kilimin desenleriyiz. Biz bu kilime zarar gelmemesi için kapı önünde paspas olmaya razı olarak yola çıktık. Yeter ki ülkemizin birlik ve beraberliği bozulmasın.”

VATANDAŞLARIMIZIN PARTİMİZE OLAN TEVECCÜHÜ MEMNUNİYET VERİCİ

Vatandaşların siyasilerin ve siyasetin dilinden yorgun olduğunun altını çizen Altan şöyle devam etti, “Bu kutuplaştırıcı dil her iki taraf açısından da vatandaşı yoruyor. Vatandaşlarımız renklerini belli etmeseler de bu konuda şikayetlerini iletiyorlar. Bu sürecin gelip geçici olduğunu anlatıyoruz . Siyaseti ayrıştırıcı değil, birlik anlamında yapmamız gerektiğini ifade ediyoruz. Ancak dip bir dalga gelecek. Bunun meclise yansımasını kestirebiliyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan açık ara önde gidiyor. İttifaklar sayesinde de renkli, çok sesli bir meclis olacağını düşünüyorum. Saha çalışmalarımızda çok aktif bir şekilde devam ediyor. Bursa’yı karış karış geziyoruz. Vatandaşlarımıza partimizi anlattığımızda partimize olan teveccühleri memnuniyet verici.” ifadelerini kullandı.

“BARAJ SORUNU YAŞAMAYACAĞIZ, HİÇ BİR OY BOŞA GİTMEYECEK”

BBP Partisi merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun belirlediği ilkelerden taviz vermeden BBP’nin yoluna devam ettiğini ifade eden Altan, “Bu seçimde baraj yok. Bu çok önemli bir nokta. BBP gönül veren ancak oyum boşa gider endişesiyle, oylarını düşüncelerine en yakın partiden yana kullanan vatandaşlarımızın hiçbir endişesi olmasın. Bu seçimde baraj problemi yaşamayacağız. Bir oyumuz BBP’ye bir oyumuz ise Cumhur İttifakı adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan’a. Büyük Birlik Partisi mecliste sizlerin destekleriyle herkesin güvencesi olacak” dedi.

“EKREM ALFATLI, BURSA’NIN VE TÜRKİYE’NİN VEKİLİ OLACAK”

Bursalı seçmenlere çağrıda bulunan Altan, “Halkımızın mecliste temsili noktasındaki boşluğu BBP dolduracak. Bursa’nın vekili sadece birinci veya ikinci bölgenin değil tüm Bursa’nın sorunlarını iyi bilmeli hatta Türkiye’nin vekili sıfatını gerçekten taşımalı. Bunlarla birlikte halkta karşılığı olacak kişilerden oluşmalıdır. Bu anlamda Bursalı seçmenlerimizden milletvekili aday listelerini titizlikle incelemelerini istiyorum. İçlerinde herkesin kucakladığı Bursa’nın sorunlarını yakınen takip eden BBP ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun kutlu davasına gönül vermiş Genel Başkan Yardımcımız, Bursa Milletvekili Adayımız Ekrem Alfatlı’nın vatandaşlarımızın teveccühü ve baraj probleminin ortadan kalkmasıyla Türkiye’nin vekili olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Yorum yapın