Aytuğ Onur: Sorumluluk Almanın Zamanı Geldiğine İnanıyorum

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Siyaset » Aytuğ Onur: Sorumluluk Almanın Zamanı Geldiğine İnanıyorum

Aytuğ Onur: Sorumluluk Almanın Zamanı Geldiğine İnanıyorum

Aytuğ Onur Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekilliği Aday Adaylığı için resmi başvurusunu yaptı ve kamuoyuna şu açıklamalarda bulundu.

Kıymetli Dostlarım,

Üyesi olmaktan gurur duyduğum, Atamızın kurmuş olduğu Cumhuriyet Halk Partisinin değerli üyeleri, sevgili Bursalı hemşehrilerim, kıymetli basın mensupları. Hepinizi saygıyla selamlıyor, hoş geldiniz diyorum.

Konuşmama başlamadan önce üst üste yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tüm depremzede vatandaşlarımıza yaptığımız yardımları ve ilgimizi, onların başlarını sokacakları evleri, aşlarını sağlayacak düzenleri kurulana kadar devam ettirmemiz gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Bu yaraları hep birlikte saracağız.

Öncelikle bu önemli günümde beni yalnız bırakmayan başta ailem olmak üzere, siz değerli dostlarıma, partimizin kıymetli üyelerine ve basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum.

Kıymetli Dostlarım,

Bugün, burada bu kutlu yola çıkışımın heyecanını ve müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz hafta itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekilliği Aday Adaylığı için resmi başvurumu yapmış bulunuyorum.

Ülkemizin içinde bulunduğu ve özellikle gençlerimizin çözüm çıkmazında olduğu, yoğun beyin göçünün yaşandığı, işin, aşın zorlaştığı, ekonominin yokuş aşağı gittiği bu zor dönemde elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inanıyorum…

Dostluk ve beraberlik iklimi oluşturup kalkınmak, ayrıştırmadan, bölmeden, ortak akıl, istişare kültürüyle geleceğimizi inşa etmek ve gençlerimizin gözlerindeki ışığı yeniden canlandırmak için bu yola çıkmış bulunuyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş saygıdeğer yol arkadaşlarım,

Bizler en umutsuz, en yokluk içindeki hallerden bile bu Cumhuriyeti kurmuş, savaşları kazanmış bir milletin evlatlarıyız. Bu vatan bizim, bu şehir bizim, artık bize yeni bir söz lazım. Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir ülke. Doğru yönetildiği takdirde ülkemizin hızlıca kalkınması ve bu kalkınmadan halkımızın hak ettiği payı alması sadece liyakatli kadrolar ve dürüst bir yönetime bağlıdır. İşte bu duygu ve düşünceler ile harekete geçerek sorumluluk almanın zamanı geldiğine inanıyorum.

Kader gayrete aşıktır. Bu şehre yine bu şehrin insanı derman olacaktır. Bizim bu Cumhuriyete, güzel evlatlarımıza borcumuz var… İleride çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmak için bugün hepimizin sorumluluk alması gerektiğine gönülden inanıyorum. Birlik ve beraberlik içinde, siyasette sevgi söylemiyle, aydınlığa, bahara el ele yürüyeceğiz. Güzel günler göreceğiz güneşli günler, buna hep birlikte inanalım dostlar.

Kıymetli yol arkadaşlarım,

Hukuktan adalete, eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, hayat pahalılığından yüksek enflasyona, liyakatsizlikten adam kayırmacılığa kadar pek çok alanda savrulma yaşayan iktidarın artık değişme vakti gelmiştir.

Dünya değişiyor, gidişatı ve geleceğimizi etkileyecek en önemli unsur ise hepimizin zihnindeki güven olgusudur. Biz önce bize inanacağız, çocuklarımız ve gençlerimiz de umutla geleceğimize inanacaklar.

Değerli Dostlarım,

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında ve millet ittifakının değerli genel başkanları ve üyelerinin kıymetli katkıları ile Türkiye’nin yeniden ayağa kalkacağına inancım tamdır. Dünyada prestijini yeniden tesis etmiş, güçlü ekonomisi, güvenilir hukuk sistemi, adil yargısı ile laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne huzurun, barışın, refahın ve mutluluğun yeniden geleceğine inanıyorum.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkemiz için evrensel değerler ışığında yola çıktığını görüyor, milli menfaatlerimiz için en doğru politikaları üreteceğini biliyorum.

Değerli Dostlar,

Müsaadenizle böylesi önemli bir göreve talip olurken kısaca kendimi de tanıtmak istiyorum.

Selanik göçmeni bir ailenin üçüncü kuşak üyesiyim. 1969 yılında Bursa’da doğdum ve yüksek öğrenim hayatım dışında hep Bursa’da bulundum ve hayatıma da ailemle birlikte Bursa’da devam ediyorum. Bir Bursa sevdalısıyım ve buradan başka bir şehirde de yaşayabileceğimi düşünmüyorum. Her Bursalı gibi bir Bursaspor taraftarıyım.

Yüksek tahsilimi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladım. Ardından Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programı ve nihayetinde de 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde doktora programını bitirdim.

Eğitimimi ve vatani görevimi tamamladıktan sonra aile şirketimiz olan Seçkin Onur Gıda A.Ş. ’de iş hayatıma başladım ve halen kendi şirketimizde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Distribütörü ve ana bayisi olduğumuz ürünlerin gıda perakendesi noktalarına dağıtımının yanı sıra şirketimize ait olan BİZDEN marka bakliyat ürünlerimiz ile de market raflarında karşınıza çıkıyoruz. Aile hayatına büyük önem veriyorum. Hayat arkadaşım, eşim Filiz Onur ve iki kız çocuğumuzla mutlu bir yuvamız var. Büyük kızım üniversite tahsilinin ardından iş hayatına atılırken küçük kızım da lise öğrenimine devam ediyor. Ailem ve işim dışında da sosyal hayatın içerisinde yer almak için büyük çaba sarf ediyorum.

Ankara Fen Lisesi Mezunlar Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği, Balgöç, BalkanTürksiad, BUSİAD ve Balkantürk Eğitim Vakfı’na üyeyim. Bu derneklerin içerisinde dönem dönem başkanlıktan yönetim mütevelli heyeti üyeliğine kadar çeşitli görevlerde bulundum. Ayrıca Bursa Ticaret Sanayi Odası’nda 2013-2022 yılları arasında Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptım. BTSO Akademi, Gıda Konseyi, Sağlık Konseyi ve Lojistik Konseylerinde sorumlu olarak çalıştım. 2013 yılından bu yana da Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında meclis üyesi olarak görevime devam etmekteyim. 2022 yılında seçilmiş olduğum Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegeliğim ise halen devam etmektedir. İleri seviyede İngilizce ve orta seviyede de Almanca dillerine hakimim.

Kıymetli arkadaşlarım,

Diyorum ki güneşli günleri müjdeliyoruz dostlarım, güzel günler göreceğiz. Gençlerimiz için, çocuklarımız için, bu cumhuriyete olan borcumuz için, bu güzel vatana olan bağlılığımız için, baharı müjdelemek için hep birlikte kutlu yolumuza çıkmış bulunuyoruz…

15 Mayıs’ta mutlu, huzurlu ve yeni bir Türkiye’ye hep birlikte uyanacağız. Vatanımıza ve milletimize şimdiden hayırlı olsun.

Sözlerime son verirken mübarek ramazan ayının tüm İslam alemine bolluk ve bereket getirmesini diliyor, her birinize verdiğiniz destek için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Yüreğinize, ayağınıza sağlık…


Dr. AYTUĞ ONUR

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Aday Adayı

1969 yılında Bursa’da doğdu. Baba tarafından Selanik göçmeni mübadil bir ailenin üçüncü kuşak üyesidir.

EĞİTİM HAYATI:

Eğitim hayatına 1976’da Bursa’da İnal Ertekin İlkokulu’nda başladı. Ortaokula Bursa Anadolu Lisesi’nde başlayıp, lisede aldığı Türkiye derecesi ile Ankara Fen Lisesi’ne geçerek orada tamamladı. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1995 yılları arasında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans programını şeref öğrencisi olarak tamamladı. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde doktora programını bitirdi.

İŞ HAYATI:

Aytuğ ONUR, gıda ve temizlik ürünleri üretimi ve dağıtımı yapan sektörünün duayen şirketlerinden Seçkin ONUR A.Ş. ’de yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Kökleri 1950’li yıllarda 25 m²’lik bir dükkana dayanan ve 1997 yılında başlattığı üretim çalışmaları ile BİZDEN gıda markasını hayata geçiren Seçkin ONUR A.Ş., bugün büyüyen üretimi ve gelişen ürün çeşitleri ile 2004 yılında taşındığı Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 15.000 m²’lik modern üretim tesisi ve toplamda 40.000 m²’yi aşan çalışma alanı ile devam etmektedir. Toplam 17 ilde 100 araçlık dağıtım filosu ve sayısı 400’ü aşan çalışanı ile faaliyet gösteren Seçkin ONUR AŞ, Bursa dışında Eskişehir, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, İzmit, Adapazarı, Düzce, Uşak, Afyon, Kütahya ve Yalova illeri başta olmak üzere Batı Anadolu, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nde faaliyet göstermektedir.

SİVİL TOPLUM ALANINDAKİ ÇALIŞMALARI:

1998-2011 yılları arasında GESİAD ve BUSİAD’ın yönetim kurullarında başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Balkan camiasının Bursa’da ve Balkanlarda en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olan BalkanTürksiad’ın Kurucu Başkan Yardımcısı sıfatıyla, 41 iş insanı ile birlikte 2011 yılında kurucuları arasında yer almıştır. 2011-2014 yılları arası Başkan Yardımcısı, 2014-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu dönemde yüzün üzerinde Balkan Belediyesinin katılımı ile Akıllı Belediyecilik Zirvesi düzenlemiştir. Aynı dönemde Bursa’da ilk defa Balkan Ticaret Fuarını gerçekleştirmiştir. 2016-2021 yılları arasında da BalkanTürksiad Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

2014 yılında BalkanTürk Eğitim Vakfı’nı (BEV) kurucu Başkan Yardımcısı olarak 41 iş insanı ile birlikte kurmuş, 2014-2019 yılları arasında başkan yardımcısı, 2019-2021 yılları arasında başkanlık görevinde bulunmuştur. Halen BEV Mütevelli Heyet üyesidir. Vakıf, gençlere yapılan yatırımın ülkeye sunulacak en iyi hizmet olduğu inancıyla her yıl 300’ün üzerinde üniversite öğrencisine burs vermektedir.

Bursa sevdalısı olan Aytuğ ONUR, Balkanlar ile ticari, sosyal, kültürel ve eğitim ilişkilerinin geliştirilmesinde aktif rol oynamaktadır.

2013-2022 yılları arasında, Bursa Ticaret Sanayi Odası’nda toplam 2 dönem Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Görev süresi içerisinde BTSO Akademi, Gıda Konseyi, Sağlık Konseyi ve Lojistik Konseyinden sorumlu olarak çalıştı. 2013 yılından bu yana Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. 2022’de TOBB delegesi olarak seçilmiştir.

Ankara Fen Lisesi Mezunlar Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Koç Üniversitesi

Mezunlar Derneği, BUSİAD, Balgöç, BalkanTürksiad ve BalkanTürk Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet üyesidir.

İleri seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilen Aytuğ ONUR, hayat arkadaşı, eşi Filiz ONUR ile evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Yorum yapın