CHP Bursa’da Büyük Coşku

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Siyaset » CHP Bursa’da Büyük Coşku

CHP Bursa’da Büyük Coşku

Bayramlaşma töreni nokta mitingine dönüştü, kalabalık çay bahçesine sığmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanlığı’nın Kültürpark Özgen’de düzenlediği bayramlaşma törenine coşku hakimdi. İl Başkanı Turgut Özkan, il-ilçe yöneticileri, milletvekilleri ve milletvekili adayları ile Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Gemlik Nilüfer Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, Gençlik ve Kadın Kolları, parti örgütü ve her kademeden partililerin katılımıyla gerçekleşen bayramlaşmada Millet İttifakı ortağı partiler İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti il başkan ve yöneticileri de hazır bulundu. Yoğun kalabalık nedeniyle çay bahçesi yetersiz kalırken, sık sık “Sana Söz! Baharlar Gelecek” sloganları atıldı.

Milletvekilleri, milletvekili adayları ve belediye başkanlarının da selamlama konuşması yaptığı bayramlaşmada katılımcılara hitap eden CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, il ve ilçe seçim hazırlıklarının tamamlandığını işaret ederek şunları söyledi:

“Aday tanıtım törenimizdeki coşkunun ardından bir kez daha çok değerli ve kalabalık bir katılımla bir araya gelmiş olmaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Katılan herkese Cumhuriyet Halk Partisi’ne güç veren birlikteliğimizden dolayı teşekkür ediyorum. Şundan emin olun ki bizi iktidara taşıyacak olan işte bu birlik ruhudur. Ülkemizin 21 yıldır birikmiş devasa sorunları var. Halkımız artık şöyle özgürce rahat bir nefes almak istiyor. Kapısı çalındığında sütçüdür o diyebilmek istiyor. Kazandığı para ile geçinebilmek istiyor.

Sosyal devletin ve demokrasinin tüm kurum ve kurullarıyla gerçek anlamda işletildiğini görmek istiyor. İl, ilçe örgütlerimizde seçim hazırlıklarımızı tamam. Sandık görev listelerimizi hazırladık. Seçim takibi için gereken sistemleri kurduk. 14 Mayıs günü seçim sonuçlanıncaya kadar sandık başında olacağız. Sandıkların oylarımıza sonuna kadar sahip çıkacağız. Çok değil 3 hafta kaldı. Örgütümüzle birlikte iktidara hazırız. Bursa’da ve Türkiye’de iktidar olacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacağız. Bu ülkeye yeniden demokrasi getireceğiz. İl, ilçe yöneticilerimiz, milletvekili adaylarımız burada. CHP örgütlerimiz burada. Ülkemiz için gece gündüz çalışmaya hazırız. Size söz, yine baharlar gelecek.”

Konuşmaların ardından milletvekilleri, milletvekili adayları ve belediye başkanları, İl Başkanı Turgut Özkan ile birlikte dev ekranının kurulu olduğu sahneye çıkarak örgütü selamladılar.

Yorum yapın