CHP Bursa’da Büyük Coşku

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Siyaset » CHP Bursa’da Büyük Coşku

CHP Bursa’da Büyük Coşku

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nca düzenlenen 28. Dönem Bursa Milletvekili Aday tanıtımı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Millet İttifakı’nın temsilcileri İYİ Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti İl Başkan ve yöneticileri de toplantıda yer aldılar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın yanı sıra il yönetim kurulu, ilçe başkan ve yönetimleri, Gençlik ve Kadın Kolları yöneticilerinin de katıldığı toplantı adeta gövde gösterisine dönüştü. Partililer de Türk Bayraklarıyla coşkuya eşlik ettiler. CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, toplantıdaki konuşmasında “Ülkenin tüm sorunlarını elbirliğiyle çözeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacağız. Size söz! Yine baharlar gelecek” dedi.

Her adayın büyük boy afişinin asıldığı salonda Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” temalı posterleri de yer aldı. Sahnedeki 64 metrekarelik LED ekranda ise hem Kılıçdaroğlu’nun ve hem de milletvekili adaylarının görüntülerine yer verildi.

1.Bölge adayları Prof. Dr. Kayıhan Pala, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mehmet Atmaca, İsmet Karaca, Jülide Akköprü, Alpaslan Yıldız, Engin Tamer Dede, Serkan Öztürk, Özgür Yıldız, Canan Akın Erdem; 2. Bölge adayları Cemalletin Kani Torun, Orhan Sarıbal, Erkan Dönmez, Şahin Sevinç, Funda Türkcoş Pekiner, Ender Teke, Huriye Canan Çelik Tunar, Mehmet Önder Mutlu ve Seda Bozdağ Güzelkaya sırayla sahneye çıkarak katılımcıları selamladıktan sonra adaylar hep birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

Törene katılmayan tek aday ise 2 Bölge 1. Sıra adayı Hasan Öztürk oldu. Öztürk baba ocağı Kırcaali’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun programına eşlik ettiği için törende hazır bulunamadı.

“21 YILLIK AKP İKTİDARI TOPLUMDA YARALAR AÇTI”

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara adım adım yaklaştığını vurguladığı konuşmasında, salondaki muhteşem görüntüye işaret ederek, “Bu birlik ve beraberliğin büyük anlamı var. Bu ülkenin, halkın, geleceğin umudu sizsiniz diyorlar bize. Umudu yeniden yeşertenler sizsiniz, geleceği birlikte yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Özkan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Gücünü Kuvâ-yı Milliye’den alan Cumhuriyet Halk Partililer olarak, Cumhuriyetimizin 100. yılında partimizi yeniden iktidara taşıyıp, ülkemizi geldiğimiz noktadan kurtarmak, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak boynumuzun borcudur. 21 yıllık AKP iktidarı; kadından gençliğe, emekliden ev kadınına, üniversiteli ve liseli gençlere kadar toplumun her kesiminde yaralar açtı. Başta ekonomi olmak üzere, toplumsal sorunlar büyüyerek artmaya devam ediyor. Soğanın 30 lira, ekmeğin 5 lira olduğu günleri yaşıyoruz. Gıdaya erişim zorlaştı. Emekliler ek iş yapmadan geçinemez hale geldi. Öğrenciler ailelerinden harçlık alamıyor. Çünkü veliler, çocuklarının cebine para koyamaz durumdalar. Yaşadığımız yüksek enflasyon, yoğun işsizlik ve hayat pahalılığı, vatandaşımızı canından bezdirdi. 20 milyon insan icra dosyasıyla boğuşuyor. Adalet sisteminin çarkları dönmez hale gelmiş, eğitim ve sağlık sistemi her geçen gün kötüleşiyor. Hastanelerle övünüyorlar ama doktora ulaşıp randevu alabilen yok. Sağlıkla geldiler, sağlıkla gidecekler.”

“ENKAZ ALTINDAKİ VATANDAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKTILAR”

“Ağır vergiler halkı eziyor. Temel insan hakları ve özgürlükler ellerinden alınıyor. İnternet siteleri, televizyonlar karartılıyor, sosyal medya, Twitter yavaşlatılıyor. Sansür meraklısı AKP iktidarı, can pazarının yaşandığı deprem günü twitteri yavaşlatarak, enkaz altındaki insanları, yardım faaliyetini koordine edenleri bile iletişimsiz bırakmaktan çekinmedi. AKP’nin yapabildiği şey, depremzedeler enkaz altında imdat beklerken, onlara selâ dinletmek oldu. Bir kez daha gördük ki, bu iktidar her alanda olduğu gibi, deprem afetinde de sınıfta kalmıştır. AKP Hükümeti depremin ilk günlerinde halkımızı yalnız bırakmıştır. Anladık ki; pandemi döneminde bir maskeyi bile dağıtamayan bu iktidardan, daha fazlasını beklemek hataymış.”

“BİZİM İÇİMİZDE KUVÂ-YI MİLLİYE RUHU VAR”

“Ama en kötüsü, bu kadar baskı ve zulüm gören bu toplum, bırakın yüksek sesi, kısık sesle bile konuşamaz hale getirildi. Baskıyı, zorbalığı ve faili meçhul cinayetleri görmeye başladığımız bugünlerde, zannediyorlar ki bütün bunlardan korkacağız, geri duracağız ve çekineceğiz. Unuttukları şudur; bizim içimizde Kuvâ-yı Milliye ruhu var.. Dün olduğu gibi, bugün de yarın da ülkemizin kurtuluşu ve refahı için mücadele ederken karşılaşacağımız hiçbir zorluğa, tehdide, şantaja ve baskıya zerre kadar boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.”

“CHP’Yİ İKTİDARA TAŞIMAYA HAZIR MISINIZ?

“Son 29 gün… Bugünden başlayarak, neler yapacağımızı anlatmak için sokaklara çıkacağız, hedeflerimizi anlatacağız. Mahalle mahalle, köy köy kapı kapı gezip çözümleri dile getireceğiz. Şimdi bütün salona soruyorum, hazır mısınız? Ben de size söz veriyorum Bursa’da ve Türkiye’de iktidar olacağız. Ülkenin tüm sorunlarını elbirliğiyle çözeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacağız. Size söz! Yine baharlar gelecek.”

Yorum yapın