CHP’li Kadınlar Parti Binasına Sığmadı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Siyaset » CHP’li Kadınlar Parti Binasına Sığmadı

CHP’li Kadınlar Parti Binasına Sığmadı

Seçim yarışı hızlanırken CHP Bursa İl Başkanlığı büyük kadın buluşmasına ev sahipliği yaptı. CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, il ve ilçe kadın kolları yöneticileri ile bir araya gelirken, adeta izdihamın yaşandığı salonda 21 kadın milletvekili aday adayı ile bir bölümü partiye yeni katılan çok sayıda kadın partili de hazır bulundu.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, CHP’nin bu seçimi kadınların katkısıyla kazanacağına işaret ederek, “Seçimi kazanacağımıza olan inancım tam. Çünkü böyle bir orduyu hiçbir güç yıkamaz. En çok ekonomik krizden ve ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı atmosferden etkilenen kesim kadınlarımız. Dolayısıyla da en çok övgüyü ve en çok başarıyı hak eden sizlersiniz” diye konuştu. Özkan şunları söyledi:

“İktidarımızda sizlerle ilgili olan gerek bu ekonomik krizde yaşamış olduğunuz sıkıntıların atlatılması gerek eğitim gerek sağlık gerek çocuklarımızın kreş sorunları gibi ya da kadınlarımızın diğer kendi özel yaşadığı sorunlar gibi özel önem verilecek çalışmalar yapılacağını biliyorsunuz. Siz de bunlara en iyi şekilde kadın seçmenlerimize anlatırsanız zaten seçimi çok sayenizde çok iyi bir şekilde başarılı bir şekilde kazanacağımıza inanıyoruz. Tekrar tekrar aramıza katıldığınız için veya daha önce yine bizle beraber olduğunuz için, birlikte olduğunuz için sağ olun, var olun. Özellikle kadınların siyaset yapması çok zor. Biz elimizden gelen desteği verme sözünü şimdiden başkanımızın huzurunda tüm kademe yöneticisi arkadaşlara veriyoruz. Sizlerle birlikte güzel günler göreceğiz. Bahar bu sefer erken gelecek.”

AYSEL OKUMUŞ: ‘CUMHURİYET HALK PARTİSİ KADINLARIN SESİDİR’

Partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen programda konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Okumuş, tüm kadınlara ‘bize katılın’ çağrısında bulundu.

Okumuş konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Cumhuriyet Halk Partisi kadınların, gençlerin tüm halkımızın sesidir, nefesidir. Yeni bir Türkiye, aydınlık bir gelecek umudumuzla ‘Baharı kadınlar getirecek’ sözü ile bütünleşerek bugün birlikteyiz. Biz bu seçimlerde ya özgürlüğe ya da esarete oy vereceğiz. Biz kadınlar, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden asla vazgeçmeyeceğiz. Kadın, erkek bir arada, dayanışma içinde eşit, özgür bir Türkiye’yi yeniden kuracağız.

‘BU EŞSİZ VATAN VE YARINLARIMIZ İÇİN SEFERBERLİK İLAN EDİYORUZ’

Okumuş konuşmasını şöyle tamamladı:

“13. Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, biz kazanacağız, demokrasi kazanacak. Bu eşsiz vatan için çocuklarımız, gençlerimiz, yarınlarımız için seferberlik ilan ediyoruz. Birleşerek, bütünleşerek, ötekileştirmeden, parçalanmadan yol almaya, baharı taçlandırmaya var mıyız? Hep bizleri bölmek isteyenlere karşı durmaya var mıyız? Birlikte tek ses olmaya, var gücümüzle bizlerle beraber olmaya var mıyız Buradan herkese çağrı yapıyoruz, bize katılın. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak ilçe ilçe mahalle mahalle seçim çalışması yürütmeye var mısınız?”

Yorum yapın