KSİAD’IN 13. Genel Kurulu Yapıldı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » STK » KSİAD’IN 13. Genel Kurulu Yapıldı

KSİAD’IN 13. Genel Kurulu Yapıldı

Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KSİAD) 13. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurul’da KSİAD Başkanlığına Hakan Söğünmez seçildi.

Kayapa OSB hizmet binasında, Tayfun Kurdal’ın Divan Başkanlığı, Halil İbrahim Nalbant ile Harun Ulu’nun da Divan Kurulu Üyeliğinde yapılan Genel Kurulda, KSİAD’ın 2021-2023 dönemi faaliyetleri değerlendirildi.

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan önceki dönem KSİAD Başkanı Ali Güler, “Kuruluşunun 21. yılına ulaşan Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği; binlerce çalışana iş imkanı sağlayan, milyonlarda dolarlık ihracat gerçekleştiren 175 firmanın faaliyet gösterdiği bölgemizin, bu günlere gelmesinde çok önemli rol üstlenmiştir. Her şeyden önce bu başarı hepimize aittir, birlik ve beraberliğimizin bir sonucudur” dedi.

Gündem gereği KSİAD’ın 2021-2023 dönemi faaliyet raporu ile mali tablolarının okunarak müzakeresi ve kabulünden sonra yapılan seçimde, Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin 2023-2025 dönemi Yönetim Kurulu ile Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asıl: Hakan Söğünmez, Ali Güler, Abdullah Nişancıoğlu, Harun Ulu, Levent Tavukçu,

Yönetim Kurulu Yedek: Muammer Ballı, Cüneyt Canbolat, Salim Balcı, Cem Yaşa, Yalçın Toy

Denetleme Kurulu Asıl: Ali Karen, Tayfun Kurdal, Adem Yalçın,

Denetleme Kurulu Yedek: Alparslan Safa Yıldız, Sadık Ilgın, Tarkan Erbay,

Seçimden sonra konuşan Kayapa Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin yeni Başkanı Hakan Söğünmez, “Üstlendiğimiz görevin bilinci ve sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Her birisinin ayrı ayrı hizmetleri olan geçmiş dönem başkanlarımdan ve son olarak Ali Güler başkanımdan devraldığım hizmet bayrağını daha yukarıya taşıyacağız” dedi.

Yeni dönemde öncelikli hedeflerinin eleman ihtiyacının karşılanması için çalışmalar yapmak olduğunu ifade eden KSİAD’ın yeni Başkanı Hakan Söğünmez, “Özel bir hastane ile Kayapa OSB sınırları içerisinde faaliyet gösteren firma çalışanlarına ayakta ve yatarak tedavilerde protokol yapılarak indirim almayı, firmaların ve çalışanlarının ihtiyaç duyduğu eğitim ve seminerleri düzenlemeyi, 15 günde bir firma ziyaretleri gerçekleştirerek firmaların faaliyetlerini tanıtmayı planlamış durumdayız. Bunları el birliğiyle gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın