MÜSİAD Deprem Bölgesine Çıkarma Yaptı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » STK » MÜSİAD Deprem Bölgesine Çıkarma Yaptı

MÜSİAD Deprem Bölgesine Çıkarma Yaptı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde büyük yıkımın yaşandığı 6 Şubat depreminin ilk gününden itibaren bölgeye önemli yardımlarda bulunan MÜSİAD Bursa Şubesi yönetimi Ramazan ayı münasebetiyle deprem bölgesine çıkarma yaptı.

MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak başkanlığındaki heyet, 3 gün boyunca Hatay ve Gaziantep başta olmak üzere deprem bölgesindeki illerde bulunan MÜSİAD şubelerini ziyaret etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’daki çadırında depremzedeler için iftar yemeği de tertipleyen MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetimi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın konteyner kentinde incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş ve Adıyaman’ın yanı sıra bölgedeki diğer kentleri de ziyaret eden MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetimi, ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlarda bulundu.

Deprem bölgesindeki temasları hakkında açıklamalarda bulunan MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Şenocak, “Genel Merkezimizin öncülüğünde ve üyelerimizin katkılarıyla depremin yaralarının sarılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Oradaki ticari hayatın ihyası, binaların ve şehirlerin yeniden inşası için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikli hedefimiz oradaki işletmelerin yeniden ayağa kaldırılması” dedi.

Şenocak sözlerin devamında, “MÜSİAD Bursa Şubesi Yönetimi olarak bölgedeki MÜSİAD şubelerinin yöneticileriyle hem istişarelerde bulunduk hem de depremzede kardeşlerimizin yanında olduk. Deprem bölgesindeki kardeşlerimizle iftar sofralarında bir araya geldik, acılarını paylaştık. Bölgeye yardımlarımız önümüzdeki günlerde de devam edecek” şeklinde konuştu.

Yorum yapın