NİLTİMDER’den Başkan Erdem’e Ziyaret

Photo of author

Anasayfa » Haberler » STK » NİLTİMDER’den Başkan Erdem’e Ziyaret

NİLTİMDER’den Başkan Erdem’e Ziyaret

Nilüfer Ticaret Merkezi İş İnsanları Derneği (NİLTİMDER) Başkanı Olgun Karabiber ve yönetim kurulu üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret etti.

Endüstriyel tesislere birçok alanda tedarik hizmeti veren 3 bine yakın firmanın faaliyet gösterdiği Nilüfer Ticaret Bölgesi’nin yönetimi NİLTİMDER, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Ziyarette konuşan NİLTİMDER Başkanı Olgun Karabiber 30 bin kişiye istihdam sağlayan bölgede 3 bin firmanın yer aldığını söyleyerek, “Elektrik-elektronik, makine, metal, otomasyon, otomotiv yan sanayi, yedek parça, hırdavat, inşaat, kimya, kauçuk ve bilişim gibi sektörlerde faaliyet gösteren bölgemizde yıllık 100 milyar TL’nin üzerinde ekonomik hacim oluşmaktadır. Bursa ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyoruz” dedi.

Ticaret bölgesinin kalkınması adına temaslarını sürdürdüklerini belirten NİLTİMDER ve LimaDEM Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Olgun Karabiber, Nilüfer Belediyesi’nden ayrıca destek sözü istedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise NİLTİMDER ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ticari faaliyetler ve istihdam anlamında Bursa ekonomisine katkı sağlayan bölgemize Nilüfer Belediyesi olarak başta altyapı çalışmaları olarak her alanda desteğimizi vereceğiz” şeklinde görüşlerini belirtti.

Yorum yapın