RUMELİSİAD’dan Eğitime Destek

Photo of author

Anasayfa » Haberler » STK » RUMELİSİAD’dan Eğitime Destek

RUMELİSİAD’dan Eğitime Destek

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, büyük önem verdiği eğitime destek faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

RUMELİSİAD, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile önemli bir iş birliği protokolüne imza attı. Protokol kapsamında, RUMELİSİAD üyesi işletmelerde üniversitenin meslek yüksek okulu öğrencilerine teknik geziler düzenlenmesi, öğrencilerin iş hayatına dair tecrübe kazanması adına iş yeri eğitimi dersleri, staj desteği, mezun olan öğrencilere iş imkanı sağlanması, BUÜ Meslek Yüksek Okullarında kayıtlı 30
öğrenciye 2 yıl süresince karşılıksız burs desteği verilmesi gibi pek çok imkan bulunuyor.

Rumeli kökenli girişimcilerin Türkiye’deki ve Balkanlardaki sesi olmak ve dünyaya tanıtmak vizyonu ile çalışmalarını sürdüren RUMELİSİAD, büyük önem verdiği eğitime destek faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

RUMELİSİAD, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile önemli bir iş birliği protokolüne imza attı. 2 yıl süresince geçerli olacak protokolün imza töreni Bursa Uludağ Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

İmza törenine RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zarif Alp, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ve BUÜ İİBF İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatan Taşkın katıldı.

Öğrenciler için pek çok imkân var

RUMELİSİAD’ın Bursa Uludağ Üniversitesi ile imzaladığı “Eğitimde İş Birliği” Protokolünde, RUMELİSİAD üyesi işletmelerde üniversitenin meslek yüksek okulu öğrencilerine teknik geziler düzenlenmesi, öğrencilerin iş hayatına dair tecrübe kazanması adına iş yeri eğitimi dersleri, staj desteği, mezun olan öğrencilere iş imkanı sağlanması, BUÜ Meslek Yüksek Okullarında kayıtlı 30 öğrenciye 2 yıl süresince karşılıksız burs desteği verilmesi gibi pek çok imkan bulunuyor.

Öğrencilere desteklerimiz devam edecek

İmza töreninde konuşan RUMELİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zarif Alp, RUMELİSİAD’ın 350 üyesi ve yaklaşık 1,5 milyar dolarlık ticaret hacmi ile ülkemiz için çok büyük bir değer olduğunun altını çizerken, Türkiye’yi çok sevdiklerini ve bu ülke insanının ferahı için başarılı olmaya inandıklarını söyledi.
Alp, “Bugün hepimiz farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarıyız. Hepimizin öğrencilik zamanları oldu, benzer duyguları yaşadık. Ben ayrıca Uludağ Üniversitesi mezunuyum ve buradan mezun olduğumu her yerde gururla söylüyorum. Öğrencilerin iş dünyasına dair beklentilerini tahmin ediyoruz. Staj, işyeri eğitimleri, seminerler, organizasyonlar ve kendilerini geliştirecek programlara ihtiyaçları var. RUMELİSİAD olarak bu konuda üniversitemize destek olmak için üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yerine getirme gayretindeyiz.
Eğitime ve öğrencilere desteklerimiz artarak devam edecek. İş birliği protokolümüzün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu tür destekler çok önemli
Törende konuşan Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz ise bu protokolün çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “Bursa’nın her kesiminden temsilcilerle iş birliği yapıyoruz. Üniversitemizin meslek yüksekokullarında 20 bini aşan öğrencimiz var. Buralarda eğitim alan çocuklarımız daha sonra iş hayatına atılacak. Bu anlamda bizlerden desteklerini esirgemeyen kıymetli RUMELİSİAD yönetimine ve tüm üyelerine gönülden teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum yapın