Bursa UNESCO ve BTSO İşbirliği

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Tarih - Turizm » Bursa UNESCO ve BTSO İşbirliği

Bursa UNESCO ve BTSO İşbirliği

Bursa UNESCO Derneği, ‘Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi’ projesi kapsamında bir araya geldi. Bursa’nın Nilüfer İlçesi Misi Mahallesinde bulunan tescilli yapıda gerçekleşen toplantıda projenin Bursa’ya sağlayacağı katkılar masaya yatırıldı.

Nilüfer İlçesi Misi Mahallesinde müze için tahsis edilen yapıda gerçekleşen toplantıya, Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan, BTSO Turizm Konseyi Başkanı Hasan Eker, BTSO Meclis Üyesi Erol Bodur, BTSO 42. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Gülşen Erice ve Bursa UNESCO Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan başkanlığında gerçekleşen toplantıda BTSO Turizm Komitesi ve Bursa UNESCO Derneği’nin ilimizde turizm ve kültürel değerler konusunda yapabilecekleri işbirlikleri çerçevesinde görüş alışverişinde bulunuldu.

‘BURSA’NIN UNESCO DEĞERLERİ İLE TÜM DÜNYAYA TANITILMASI MÜMKÜN’

Samimi geçen ziyarette katılımcıları bilgilendiren Başkan Özaslan, kültürel turizm değerleri bakımından birçok zenginliği bulunan Bursa’nın UNESCO ile işbirlikleri sayesinde tüm dünyaya tanıtılmasının mümkün olduğunu, bu yönde belediyeler ve resmi kurumlarla sürekli işbirliği halinde çeşitli girişimlerde bulunduklarını ifade etti.

Konuşmasında devam eden Özaslan, “Ülkemizde birçok şehre örnek olmasını umduğumuz ve ilki Ankara’da kurulmuş olan ‘Somut Olmayan Kültürel Müzesi’ni Bursa’ya kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalar doğrultusunda BTSO ile de işbirliğimiz ayrı bir önem taşıyor. Bu anlamlı ziyaretiniz için teşekkür ederiz” dedi.

EKER: BU ÇALIŞMALARA DESTEK OLMAK BİZİ SEVİNDİRECEKTİR

İlker Özaslan’ın ardından söz alan BTSO Turizm Konseyi Başkanı Hasan Eker, sektör faaliyetleri konusunda bilgi verdi.

Eker, “Uzun yıllardır her biri kendi alanında Bursa’nın tanıtılması amacına katkı veren emek harcayan çok değerli birçok ismin derneğiniz vasıtası ile bir araya gelmiş olmasını çok önemli buluyorum. Çalışmalarınıza destek vermek bizi sevindirecektir. Bu amaçla proje paydaşlarınızdan biri olmayı isteriz” ifadesini kullandı.

Meslek komitesinin katkıları konusunda yapılabileceklere ilişkin söz alan 42. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Gülşen Erice ise, Bursa’nın Somut Olmayan Kültürel Miras müzesinin Bursa’ya gelecek olan turistlerin tur programlarına alınması konusunda da gereken girişimlerde bulunabileceklerini belirterek, Misi’nin bir çekim alanı olmasının önemine dikkat çekti.

Ayrıca ziyarette Bursa’nın UNESCO dünya mirasına dönük girişim ve çalışmalar için ortak projeler geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Yorum yapın