CHP İl Başkanı Turgut Özkan’ın BUSKİ Çağrısına Olumlu Cevap

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Gündem » CHP İl Başkanı Turgut Özkan’ın BUSKİ Çağrısına Olumlu Cevap

CHP İl Başkanı Turgut Özkan’ın BUSKİ Çağrısına Olumlu Cevap

Bursa Büyükşehir Belediyesi, CHP İl Başkanı Turgut Özkan’ın çağrısına uydu.

BUSKİ, DEPREMZEDELERDEN
SU TEMİNAT BEDELİ ALMAYACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, afet bölgesinden Bursa’ya gelen depremzedelerden su aboneliği teminat bedeli alınmaması ve işlem için Dask poliçesi istenmemesi konusunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve BUSKİ’ye çağrıda bulunmuş ve ivedilikle karar alınarak uygulamaya geçilmesini talep etmişti. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu çağrıya uydu.

Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşlarımıza destek olabilmek adına, BUSKİ tarafından mesken aboneliği yapılırken alınan ‘İçme Suyu Abonelik Teminat Bedeli’nin tahsil edilmeyeceğini duyurdu. Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın bu haktan yararlanmak için afetzede olduklarına dair e-devlet çıktısı veya resmi kurumlardan belge alarak BUSKİ abonelik merkezine başvurmaları yeterli olacak. Alo 185 veya 444 16 00 numaralı iletişim hatlarından da konuya ilişkin bilgi alınabilecek.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, “Depremin ilk saatlerinden itibaren, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak, belediyelerimizle birlikte afetzede kardeşlerimize destek için tüm olanaklarımızı seferber ettik. Bu konudaki çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

Yorum yapın