EYRİCE ADSM’de Deprem Tatbikatı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Gündem » EYRİCE ADSM’de Deprem Tatbikatı

EYRİCE ADSM’de Deprem Tatbikatı

Ülkemizde depremle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla her sene 1-7 Mart tarihlerinde düzenlenen Deprem Haftası kapsamında, Eyrice Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde (ADSM) deprem tatbikatı gerçekleştirdi.

Eyrice ADSM yöneticileri, diş hekimleri ve çalışanlarının katıldığı tatbikat öncesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Erkan Karaalioğlu tarafından deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenlere ilişkin bilgi paylaşımında bulunuldu.

Deprem sonrası hastaların tahliyesi başta deprem sonrası yapılması gerekenlerin değerlendirildiği tatbikatta çök-kapan-tutun uygulamalarının eksiksiz yapıldığı dikkat çekti.
Deprem tatbikatı sonrası açıklama yapan Eyrice ADSM Genel Müdürü Behman Kürşad Eyrice,“Hastalarımız ile çalışanlarımızın güvenliği her şeyin başında geldiği için kliniklerimizde deprem çantalarının hazırlığından alınması gereken tedbirlere kadar her aşamayı gözden geçirdik” derken,

Başhekim Dt. Esmanur Eyrice Üçekiz de, “Merkezimizde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz tatbikatlara aralıksız devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın