Genç Diyetisyen Ecem Keskin’in Kliniği Hizmete Girdi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Manşet » Genç Diyetisyen Ecem Keskin’in Kliniği Hizmete Girdi

Genç Diyetisyen Ecem Keskin’in Kliniği Hizmete Girdi

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Diyetisyen Ecem Keskin, Nilüfer ilçesinde açtığı klinikte hizmet vermeye başladı. “Organ Nakli Sonrasında Çocuk Hastalarda Gözlenen Besin Alerjileri” konulu bitirme tezi bulunan Diyetisyen Ecem Keskin, aynı zamanda fonksiyonel tıp alanında da yetkinliğe sahip.

Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur derecesiyle mezun olan Diyetisyen Ecem Keskin, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde açtığı ve sağlıklı beslenme ve diyet üzerine çalışmalarını yürüteceği klinik, danışanlarına hizmet vermeye başladı.

İzmir Yolu Caddesi üzerinde bulunan West Point’teki kliniğinin açılışının ardından konuşan Ecem Keskin, “Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden yüksek onur derecesi ile mezun oldum. Mezuniyetteki bitirme tezimin konusu ‘Organ Nakli Sonrasında Çocuk Hastalarda Gözlenen Besin Alerjileri’ydi. Yine aynı üniversitede ‘Gastronomi ve Mutfak Sanatları’ alanında yan dal yaptım. Stajlarımı da Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi, Diyetkolik, Çamlıca Erdem Hastanesi, Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi ve Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk’un yanında gerçekleştirdim. Bugün de tüm bilgi birikimimle Bursa’da açtığım kliniğimde danışanlarıma hizmet vermeye başlıyorum” dedi.

Beslenme ve diyet deyince insanların aklına genelde fazla kilolardan kurtulmak geldiğine dikkat çeken Ecem Keskin, beslenme ve diyet programının, bilinenin aksine hasta bireylerin sağlıklarına kavuşabilmelerine yönelik bir tedavi süreci olduğunu vurgu yaptı.  

Hastalıkların tedavisinde sağlıklı beslenme ve diyet uygulamaları önemine değinen Ecem Keskin, bazı kronik hastalıklar için doktorlarının yönlendirmesiyle, hastaların diyet ve beslenme süreçlerini takibe aldıklarını söyledi. Keskin, “Diyet tedavisi öncesinde hastalığın durumuna ve seyrine göre, aynı zamanda boy ve kilo endekslerini de dikkate alarak detaylı bir vücut analizi yapıyoruz. Sonrasında ise kişiye özel planladığımız beslenme ve diyet protokolünü devreye sokarak uygulamaya başlıyoruz” diye konuştu.

Yorum yapın