İYİ PARTİ Balıkesir’de Hasan Fehmi Yörük Başkan Seçildi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Siyaset » İYİ PARTİ Balıkesir’de Hasan Fehmi Yörük Başkan Seçildi

İYİ PARTİ Balıkesir’de Hasan Fehmi Yörük Başkan Seçildi

İyi Parti Balıkesir İl Başkanı Özlem Ural’ın milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesinden sonra 29 Ocak 2023 tarihinde yapılan il kongresinde Sezai Duman ve Hasan Fehmi Yörük İl Başkanlığı için mücadele etti.

Kongrenin sonunda başkanlık yarışını 46 oy farkı ile Hasan Fehmi Yörük kazanarak İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı oldu.

Avlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen kongreye katılım bir önceki kongreye oranla kıyas edilemeyecek kadar yoğun ve heyecanlıydı. Kalabalık ile birlikte İYİ Parti’nin ve Genel Başkan Meral Akşener’in enerjisi delege ve üyelere yansımmış durumda. Salonda delegeler kadar izleyici olarak gelen parti üyelerin heyecan umutları salona yansıdı.

İyi Parti Balıkesir İl Başkanlığı seçimleri, Denizli Milletvekili Yüksel Özkan Divan Başkanı olarak yerini alması ile başladı.

Geçmiş dönem İl Başkanı Özlem Ural ve İl Başkanı adaylarının konuşmalarından sonra delegeler oylarını kullanmak üzere sandık başlarına gitti.

Oy kullanım süreci başlamadan önce galibin çok az bir farla belli olacağı konuşulurken adaylardan Hasan Fehmi Yörük 46 ou farkla İYİ Parti Balıkesir Başkanı oalrak zaferini ilan etti.

Yakın zamana kadar kongre için salon verilmeyen, miting yaptırılmayan, sandıklar veya sandalyeler üzerinde konuşma zorunda bırakılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener iktidara karşı taviz vermeyen sert politikaların partililer üzerinde oluşturduğu etkiyi ve oluşan atmosfer Avlu Kongre Merkezi’nde kendini hissettirdi.

Balıkesir İl Kongresi gösterdi ki, İYİ Parti üyelerinin Genel Başkanı Meral Akşener’e bağlılıkları ve güvenleri zirve yapmış durumda.

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı’na seçilen Hasan Fehmi Yörük ve oluşturacağı yönetim kurulu 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlere partisini götürecek bir başkan olarak görev yapacak. İYİ Parti Balıkesir’de nasıl bir muhalefet yapacak, yeni başkan ve yönetimi İYİ Parti’nin oylarını ne kadar arttıracak?

Yorum yapın