İYİ Parti Bursa’nın Yardım TIR’ı ve Arama Kurtarma Ekibi Yola Çıktı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Gündem » İYİ Parti Bursa’nın Yardım TIR’ı ve Arama Kurtarma Ekibi Yola Çıktı

İYİ Parti Bursa’nın Yardım TIR’ı ve Arama Kurtarma Ekibi Yola Çıktı

Ülkemizin 10 şehrini yerle bir ederek hayatı durduran deprem felaketi için seferber olan İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı, felaket bölgesinde yardım TIR’ı ve 40 kişilik Arama Kurtarma Ekibi gönderdi. İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, “Bu zor günleri yine milletimizin ferasetiyle aşacağız” dedi.

Ülkemizin gelmiş geçmiş en büyük felaketlerden birini yaşadığına vurgu yapan İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, “Acımız ve üzüntümüz çok büyük. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlarına sabır ve metanet diliyoruz. Hayat devam ediyor ve bu kış kıyamette ortada kalan ve adeta ölüm kalım mücadelesi veren acil ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için gün birlik günü, gün dayanışma günüdür.
Her türlü maddi manevi fedakarlığı göstererek onları bir şekilde yeniden hayata tutundurmak zorundayız. Nitekim bu coğrafya insanının feraseti yine kendini kanıtladı ve bu zor günlerde, yurdun dört bir tarafında milletimiz adeta kendiliğinden seferberlik ilan etti.
İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı olarak yaptığımız yardım çağrısı, Bursa’nın 17 ilçesinde birden büyük karşılık buldu. Tüm ilçe başkanlıklarımızın da aktif biçimde katılımıyla gerçekleşen çalışmalarımız sonunda, dayanaklı temel gıda maddeleri ve barınma için gerekli olan malzemeleri de içeren ihtiyaç malzemeleriyle yüklü ilk yardım TIR’ımız yola çıktı” dedi.

“40 KİŞİLİK ARAMA
KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİK”

Başkan Dr. Hasanoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yardım malzemelerinin yanı sıra 40 kişiden oluşan tecrübeli, konusunda eğitimli arama kurtarma ekinimizi de gönderdik. Yaptığımız çağrıya anında yanıt veren ve İYİ Parti Yardım Toplama Merkezi’ne ellerinde koli paketleriyle koşan hemşehrilerime çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Ayni yardımlarımızdan oluşan ilk TIR’ımızı hayırlısıyla İYİ Parti Genel Merkezi’nin koordinasyonunda en fazla ihtiyaç duyulacak bölgeye ulaştırılmak üzere gönderdik. Halen daha devam eden yardım akışı kapsamında devam eden toplama faaliyetlerimizi, ihtiyaç talebi sürdükçe hızlı bir şekilde devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın