İYİ Parti: Devlet de Bizim, Kızılay da Bizim

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Tüm Haberler » İYİ Parti: Devlet de Bizim, Kızılay da Bizim

İYİ Parti: Devlet de Bizim, Kızılay da Bizim

Kan stoklarının acil tükenmesinden ötürü doğan acil kan ihtiyacı, İYİ Parti’yi harekete geçirdi. Bursa İl Teşkilatı bağış seferberliği ilan edip anlamlı bir kampanya gerçekleştirdi.

İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Devlet de bizim, Kızılay da bizim. Toplum vicdanını rahatsız eden yanlış uygulamalarla ilgili eleştiri ve itiraz hakkımızı saklı tutarak, insani görevimizi yapmak zorundaydık” dedi.
Acil kan ihtiyacı duyan vatandaşların sayısında büyük artış olduğunun, hasta ve yakınlarının çok zor duruma düştüğünün bilgisini aldıklarını ve yetkililere doğrulattıklarını belirten Dr. Hasanoğlu, “Bu nedenle, Kızılay’a mesafeli duruşun devam etmesinin, insanlarımızın sağlığı açısından kabul edilemez olduğunu gördük ve derhal harekete geçtik.

Çünkü sağlık, siyaset de dahil olmak üzere her konunun üzerindedir” ifadesini kullandı. Ulubatlı Hasan Bulvarı’ndaki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yapılan bağış kampanyasına teşkilat üyelerinin yoğun ilgisi olmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Başkan Hasanoğlu, “Kızılay yetkilileri de, kan stoklarında ciddi bir azalma olması nedeniyle sıkıntılar yaşandığını ve gezici ekiplerini görevlendirerek, kampanyadan memnuniyet duyduklarını dile getirdiler. Sadece partililerimizi değil tüm hemşehrilerimizi bu bağış kampanyasına katılmalarından ötürü, ayrıca sadece partimizin Seçim Koordinasyon Merkezimizde değil Kızılay’ın tüm merkezlerine de giderek kan bağışında bulunan hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Verilen her ünite kan, ihtiyacı olan bir vatandaşımızın umudu olacak, hayata yeniden tutunmasını sağlayacaktır.

Bizlerin; insan sağlığını, siyasi rekabet ya da yarışlara feda etmeye hakkımız olamaz. Ortada yanlış yönetilmekten dolayı çıkan olumsuzluklar varsa, bunun hesabının hukuk normlarına uygun bir şekilde sorulması ayrı, vatandaşımızın hizmet beklentisinin sekteye uğratılmaması gerektiği konusu ayrıdır. İkisini bir birinden ayırmamız gerekiyor. İYİ Parti olarak milletimizin yaşadığı her güncel sorunla ilgili çözüm noktasında derhal refleks göstermeye hazırız. Bu bağış kampanyamız da her daim sorumlu davranma hassasiyetimizin en somut örneğidir” diye konuştu.

Yorum yapın