Müsiad’tan, Elbistan’a 2 Bin Konteynerlik Yaşam Alanı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Gündem » Müsiad’tan, Elbistan’a 2 Bin Konteynerlik Yaşam Alanı

Müsiad’tan, Elbistan’a 2 Bin Konteynerlik Yaşam Alanı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde büyük yıkıma sebep olan depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) de Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde bir yaşam alanı kuruyor.

MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, genel merkezlerinin Türkiye çapında tüm şubelerini kapsayacak şekilde başlattığı çalışmayla Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’ne 2 bin koyternerden oluşan bir yaşam alanı inşa edileceğini duyurdu.
Alparslan Şenocak, MÜSİAD ve şubeleri olarak 11 ili etkileyen depremin yaralarının sarılması adına ilk günden itibaren aralıksız çalıştıklarını belirtti. Şenocak, afetten etkilenen illerdeki şube başkanları ile sürekli irtibatta olarak, bölge halkının yiyecek, içecek, giyecek ve ısınma gibi tüm ihtiyaçlarını karşılayacak malzemelerin AFAD koordinatörlüğünde bölgeye gönderildiğini anlattı.

MÜSİAD’DAN ÖNEMLİ ADIM
Depremin getirdiği büyük yıkımın ardından bölge halkının gündelik yaşamlarını sürdürebilmeleri için en önemli ihtiyaçlarından birinin barınma olduğunu sözlerine ekleyen MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Alparslan Şenocak, “Genel merkezimiz, devletimizin bölgeye kazandıracağı deprem konutlarının yapımı tamamlanana kadar depremzede vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının mümkün olduğunca konforlu bir şekilde karşılanabilmesi için önemli bir çalışmayı hayata geçiriyor. İçişleri Bakanlığımız ve
genel merkezimizin talepleri doğrultusunda Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’ne 2 bin konteynerden oluşan bir yaşam alanı kurmayı planlıyoruz. Konteyner kentimizi nisan ayından itibaren etap etap tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

DEPREMZEDELERİN TÜM İHTİYAÇLARI DÜŞÜNÜLDÜ…
Sekiz bin kişinin geçici barınma ihtiyacının karşılanacağı yaşam alanındaki ikişer odalı 21 metrekarelik konteynerlerin, içinde mutfak, banyo ve tuvalet olacak şekilde tasarlandığını ifade eden MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alparslan Şenocak, “Geçici yaşam alanlarımızın içinde beyaz eşya, koltuk ve masa, mutfak eşyaları, ısıtma sistemi gibi günlük hayatın olmazsa olmazı tüm objeler ve sıcak su bulunacak. Aynı zamanda inşa etmeyi planladığımız yaşam alanımızda altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarının yanı sıra sağlık ocağı ve kreş gibi sosyal donatı alanları ile idari hizmet binaları da yer alacak” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın