Tamirhane ‘de Tasarla, Onar, Dönüştür!

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Kültür Sanat » Tamirhane ‘de Tasarla, Onar, Dönüştür!

Tamirhane ‘de Tasarla, Onar, Dönüştür!

“Onarım kültürü ile kente ait olan sivil, esnek ve yaratıcı bir mekan nasıl olabilir, birlikte öğrenmeyi ve ortak akıl ile hareket edebilmeyi bir mekanda nasıl yaratabiliriz” sorularının peşinden giden Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer Belediyesi ve Roof Coliving paydaşlığındaki kente ait olan yaratıcı bir mekan çalışması Tamirhane’nin tanıtımı gerçekleştirildi.

Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer Belediyesi ve Roof Coliving paydaşlığındaki mekanın tanıtım etkinliği Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirildi.

Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Emre Karagöz’ün açılış konuşmasının sonrasında, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş, çok keyifli ve bir o kadar da önemli bir işe imza artıklarını söyledi.

Binbaş’ın ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 2023’ü Tasarım Yılı olarak ilan ettiklerini belirterek; “Tamirhane için önemli ve bir o kadar keyifli bir yolculuğa başladık. Kısa zaman içerisinde bulu başaracağımızı düşünüyorum. Çünkü biz beraber çok işi başardık” ifadelerini kullandı.

Nilüfer’in duygu dokusu atölyelerde

Roof Coliving adına Emre Efe Güzel de konsept tasarım sürecini katılımcı bir şekilde devam ettirdiklerini belirterek Tamirhane’nin bir sonraki adımına geçmeden, şimdiye kadar neler yaptıklarını, sürecin nasıl ilerlediğini, ne gibi çıktılarla ayrıldıklarını ve Nilüferlilerin mekana dair dilek ve isteklerini aktardı.

Tanıtım etkinliğinin ardından deneyim sürecine geçildi. Bir alanda Tamirhane’nin tabelası, diğer alanda Nilüfer’in duygu dokusu, başka bir alanda da kent deneyimi üzerine façamat atölyesi yapıldı. Tanıtım etkinliğinde öne çıkan slogan şu oldu: Bu kamusal mekan senin; tasarla, onar, dönüştür!

KAYNAK: Bursa Muhalif

Yorum yapın