Türkiye Hayvan Hakları Federasyonu Bursa’da Kuruluyor

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Doğa ve Hayvan Hakları » Türkiye Hayvan Hakları Federasyonu Bursa’da Kuruluyor

Türkiye Hayvan Hakları Federasyonu Bursa’da Kuruluyor

Yıllardır hayvan hakları konusunda mücadele veren Bursalı Gönüllü Hayvan Aktivisti Zafer Sicimoğlu hayvanseverleri sevindiren bir gelişme ile Hayvan Hakları Federasyonu’nu Bursa’da kurduklarını söyledi. Beş ayrı derneği tek çatı altında toplayan federasyon yönetimi adına konuşan Sicimoğlu, sokak canları için mücadele etmeye hazır olduklarını ifade etti.

Projede gelinen nokta itibariyle heyecanlı olduklarını anlatan Federasyon Başkanı ve Nuh’un Gemisi Derneği Kurucusu Zafer Sicimoğlu şöyle konuştu;

“30 yıldır hayvanlarımızla birlikteyim 2012 yılında Bursa da kurmuş olduğum Nuh’un Gemisi Sokak Hayvanlarını Koruma Barındırma Derneği’miz kimsesiz hayvanlarımıza; barınma, beslenme, tedavi hizmeti verdi ve halen bu hizmetlerimiz devam etmekte.

Amacımız ülkemizde zor koşullarda yaşama tutunmaya çabalayan net olmasa da yaklaşık neredeyse sayıları 15 milyon civarında olan, kimsesiz, korunmaya beslenmeye tedaviye muhtaç  hayvanımız için kalıcı olarak tüm sorunlarını çözmek,  aynı zamanda gelecek nesillerimize örnek teşkil ederek, faaliyet ve çabalarımızla sessiz canlılarımızı hak ettiği refah düzeyine taşımaktır.

2022 yılında ise hayvan dostu arkadaşlarım ile oluşturduğumuz 4 dernek kurulumumuz an itibariyle tamamlanmıştır. 5 dernegimiz olarak  sürdürdüğümüz ve ülkemiz genelinde çalışmalar yapacağımız Hayvan Hakları Federasyonu çalışmalarımızda sona gelmiş bulunmaktayız.

Son 15 yılda hayvanlarımız ile yakın saha faaliyetlerimizin yanında, şartlarını iyileştirme yönünde  hayvanlarımızı yakından gözlemleyerek,   yazın sıcağında, kışın gece ayazında, ormanda ve kırsal bölgelerde, şehir merkezlerinde onlardan birisi olarak aynı koşulları yaşayarak kalıcı çözüm projelerimizi hazırladık.

Bütün bu çalışmalar ışığında, 1 yıl gibi kısa bir sürede tüm hayvanlarımızın, yaban hayatı hayvanlarımızda dahil olmak üzere bütün sessiz canlılarımızı, hak ettiği refah düzeyine getirmekte iddialı ve kararlıyız. Hayvanlarımız yaşamayı hak ediyor. Bütün can dostlarını, hayvanseverleri çatımız altında buluşmaya ve gönüllü çalışmalarımıza katılmaya davet ediyoruz.”

Federasyon çatısı altında toplanan

Sokak Hayvanlarını Koruma Barındırma Dernekleri şunlar:

Nuh’un Gemisi / Zafer Sicimoglu

Partilerin Sessizliği / Uğur Sevinç Ünlüer

Masum Patiler Evi / Emine Uzun

Sevimli Kuyruklar / Ayşenur Sevim

Sessiz Hayvan Kullarımız / Kezban Beytimur

Yorum yapın