Depremin Yaraları Sevgi Mağazası’nda Sarılıyor

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Yaşam » Depremin Yaraları Sevgi Mağazası’nda Sarılıyor

Depremin Yaraları Sevgi Mağazası’nda Sarılıyor

Osmangazi Belediyesi, asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezl depremler sonrasında kente gelen depremzedelerin kıyafet ve günlük ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan Sevgi Mağazası’nda aynı zamanda depremin oluşturduğu travmanın etkilerini azaltmak amacıyla uzmanlar gözetiminde psikososyal destek de veriyor.

Soğanlı Kültür Merkezi’ndeki mağazada görevlendirilen doktor, sağlık memuru, hemşire, sosyolog, psikolog, gıda mühendisi ve acil afet uzmanı ihtiyaç duyan depremzede vatandaşlara hizmet veriyor. Faaliyetine aralıksız devam eden Sevgi Mağazası depremzedelerin bayramlık ihtiyaçlarını da karşılayacak.

Sevgi Mağazası depremzede vatandaşlara kucak açtı
Türkiye’yi derinden sarsan depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere birçok alanda imkanlarını seferber eden ve deprem bölgesinde prefabrik kent kurma çalışmalarını hızla sürdüren Osmangazi Belediyesi, Bursa’ya gelen depremzede vatandaşların da yaralarını sarabilmek için büyük gayret gösteriyor.

Depremzedelere yönelik Bursa’daki tek merkez
AFAD tarafından verilen depremzede belgesi ile mağazaya gelen vatandaşlar, giyimden hijyen malzemelerine kadar tüm ihtiyaçlarını bu mağazadan karşılıyor.
Bursa’da depremzedelere eşya yardımı noktasında şu anda tek merkez konumunda
olan Sevgi Mağazası, kıyafetten ayakkabıya, battaniyeden oyuncağa kadar birçok ürün deprem mağdurlarıyla buluşturuyor. Hayırsever vatandaşların da kıyafet desteğinde bulunduğu Sevgi Mağazası’nda sadece birinci el kıyafetler yer alıyor.
Depremzedelerin mağaza konforunda ihtiyaçlarını karşılayabildiği mağazada bugüne kadar 6 bin 640 kişilik kıyafet yardımında bulunuldu. Kıyafetin yanı sıra yüzlerce erzak, hijyen malzemesi, battaniye, bebek maması ve bezi, ısıtıcı, halı, oyuncak, mutfak ve ev eşyası deprem mağduru vatandaşlara teslim edildi.

Dündar: “Depremzede vatandaşlarımızın her anlamda yanındayız”
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yıkıcı depremlerin ardından arama kurtarma, enkaz kaldırma, ihtiyaç yardımı ve prefabrik kent kurma çalışmalarının yanı sıra Bursa’ya yerleşen deprem mağduru vatandaşlara da kucak açtıklarını belirterek, “Osmangazi Belediyesi olarak deprem bölgesinde yaptığımız çalışmaların yanı sıra şehrimizde misafir ettiğimiz vatandaşlarımızın da her anlamda yanında olmaya çalışıyoruz. Soğanlı Kültür Merkezi’nde oluşturduğumuz Sevgi Mağazamızdan, bugüne kadar 10 binden fazla vatandaşımız faydalandı. Depremzede vatandaşlarımız günlük ihtiyaçlarının yanı sıra, uzman personelimiz gözetiminde psikososyal destek hizmeti alıyor. Tarihin gördüğü en büyük afetlerden birini yaşadık ama bu sıkıntıları hep birlikte dayanışma ve paylaşma ruhuyla atlatacağız.” dedi. Başkan Dündar, Sevgi Mağazası’nın Ramazan Ayı boyunca da depremzede vatandaşlara hizmet vermeye devam edeceğini kaydetti.

Yorum yapın