Bursa’nın Ekonomi Gazetesi EKOHABER 28. Yaşında

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Yerel » Bursa’nın Ekonomi Gazetesi EKOHABER 28. Yaşında

Bursa’nın Ekonomi Gazetesi EKOHABER 28. Yaşında

“Bursa’nın ekonomi gazetesi” olma hedefiyle 2 Nisan 1996’da yayın hayatına başlayan Ekohaber gazetesi 28. yaşına girdi. Deneyimli gazeteci Tahsin Ardıç tarafından kurulan ve “ülkemizin ilk yerel ekonomi gazetesi” unvanını taşıyan Ekohaber, 30. yılına emin adımlarla ilerliyor.

Ekonomi gazeteciliğinin amiral gemisi Ekohaber, alanında uzman köşe yazarları, ekonomiye ve şirketlere dair haberleri, sektörel analizleri, özel röportajları, araştırma haberleri ve ekleriyle tam 27 yıldır Bursa iş dünyasının Salı günü klasiği olmayı sürdürüyor.
Gazetenin kurucusu, 47 yıllık usta gazeteci Tahsin Ardıç, ekonomik verileri doğru değerlendiren, güçlü öngörülere, uzman analizlerine ve yeniliklere dayalı yayın politikasıyla 27 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ekonominin nabzını tutmaya devam edeceklerini belirtti.
İletişim danışmanı Kenan Kibar’ın da katıldığı yeni ortaklık yapısıyla ve son dönemde yaptıkları atılımlarla kadrolarını güçlendirdiklerini belirten Ardıç, 27 yıllık markaları “Bursa Çınarları” dergisiyle fark oluşturduklarını, tematik haber siteleri ve dijitaldeki yeniliklerle Ekohaber markasını her geçen yıl daha da yukarı taşıdıklarını ifade etti.
“1996’da çıkmış olduğumuz yolculukta basın ilkelerinden, tarafsızlıktan ve habercilik anlayışımızdan taviz vermeden bugünlere geldik” diyen Ardıç, şunları söyledi : “Hem ekonomi basınının, hem de ‘Küçük Babıali’ olarak adlandırılan Bursa basınının mihenk taşlarından biri olmayı başardık. Her daim okuyucularımızdan aldığımız güçle ‘Bursa’nın ekonomi gazetesi’ olma iddiamızı sürdürdük. İlk günkü heyecanımızla
hedeflerimize doğru emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Gazetemizin bugünkü konumuna gelmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Yorum yapın