Ulaşım Zincirinin Yeni Halkası Adliye Kavşağı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Yerel » Büyükşehir » Ulaşım Zincirinin Yeni Halkası Adliye Kavşağı

Ulaşım Zincirinin Yeni Halkası Adliye Kavşağı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Adliye Kavşağı, törenle ulaşıma açıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bir taş üstüne bir taş daha koyabilir miyiz? Onun derdi ve heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Bursa’da ulaşım sorununun ortadan kaldırılması amacıyla yol genişletme ve yeni yollar, akıllı kavşaklar, toplu ulaşımı teşvik, raylı sistem yatırımları gibi çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, trafiğin tıkanan damarlarını da yeni köprülü kavşaklarla açıyor. Yeni adliye binasının da taşınmasıyla birlikte Yakın Doğu Çevre Yolu’nun İstanbul Caddesi’ne bağlantı noktasında her geçen gün artan trafik yükü de iki luplu kavşakla çözüme kavuştu. Proje kapsamında, 3 açıklıklı 117 metre uzunluğunda ve 2 açıklıklı 54 metre uzunluğunda iki köprü ile 3 bin 500 metre bağlantı yolu yapıldı. Bölge trafiğine nefes aldıran ve yaklaşık 165 milyon TL’ye mal olan Adliye Kavşağı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katıldığı törenle ulaşıma açıldı.

Öncelikli konu; ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hızla büyüyen gelişen Bursa’da nüfusun her yıl ortalama 50 bin, araç sayısının 30-40 bin arttığını, yapılan araştırmalara göre 13-14 yıl sonra nüfusun 4 milyona ulaşacağının öngörüldüğünü hatırlattı. Bu nedenle Bursa’nın birinci öncelikli konusunun ulaşım olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, “Biz de kavşaklarda uyguladığımız akıllı dokunuşlar, yeni yol yapımları, yol genişletmeleri, asfaltlama, köprü yapımı ve toplu ulaşımda iyileştirmelerle Bursa’nın ulaşım sıkıntısını rahatlatıyoruz. Bu bölge de özellikle Bölge Adliye Mahkemesi’nin gelişiyle yoğun sirkülasyonun olduğu kritik noktalardan biri oldu. Emniyet Müdürlüğü, müftülük, bizim ulaşım ve fen işleri şantiyemiz, GUHEM, Bilim Teknoloji Merkezi ve hemen yanı başındaki fuar alanı ile trafiğin oldukça yoğun olduğu bir nokta. Dolayısıyla bu noktada bir kavşak kaçınılmaz bir gerçekti. Yaklaşık 165 milyon TL’ye mal olan Adliye Kavşağı Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

Yorum yapın