Gürsu’da 30 Ağustos Gurur ve Coşku İle Kutlandı

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Yerel » Gürsu’da 30 Ağustos Gurur ve Coşku İle Kutlandı

Gürsu’da 30 Ağustos Gurur ve Coşku İle Kutlandı

Gürsu Belediyesi ilçe protokolü ile  Kent Meydanı’nda düzenlenen 30 Ağustos Zafer Meydanı anma töreninde bir araya geldi. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz ile beraber Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

BAŞKAN IŞIK: 30 AĞUSTOS BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNİN ZAFERLE TAÇLANDIĞI GÜNDÜR

30 Ağustos Zafer Bayramı, Gürsu’da sabahın erken saatlerinde düzenlenen anma töreni ile kutlanmaya başlandı. Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu Protokolü ile Kent Meydanı’daki Atatürk Anıtı’nda bir araya geldi.  Atatürk Anıtına bırakılan çelenk sonrası saygı duruşunda bulunan protokol, İstiklal Marşı’nın okunması sonrası öğrencileri ağırlayarak günün anlam ve önemine ithafen yapılan konuşmaları dinledi.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık,  günün anlam ve önemini anlattığı konuşmasında “30 Ağustos’ta kalbimizdeki şükran ve minnet duygularıyla, Türk milletinin tarih sahnesinde bıraktığı derin izleri bir kez daha hatırlıyoruz. Zafer Bayramı kutlu olsun! 30 Ağustos, Türk milletinin özgürlüğe olan inancını, cesaretini ve mücadele ruhunu simgeler. 30 Ağustos, Türk milletinin egemenlik ve bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin zaferle taçlandığı gündür.  Türkiye Yüzyılı’na şahitlik ettiğimiz bu dönemde bu ulusun bir evladı olarak ecdadımla gurur duyuyor, geleceğe güven ve huzur içinde bakabiliyorum. Bizim en büyük görevimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı da bu bilinçle yetiştirmektir” dedi.

Yorum yapın