Mustafakemalpaşa Erdemli Belediyecilikle Kazanacak

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Yerel » MustafaKemalPaşa » Mustafakemalpaşa Erdemli Belediyecilikle Kazanacak

Mustafakemalpaşa Erdemli Belediyecilikle Kazanacak

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem proje lansman toplantısını gerçekleştirdi. Hakkında çarpıtılarak yayınlanan video ile açıklamalarda bulunan Erdem bakanlığı döneminde çok sayıda teröre karşı görevde yer aldığını belirterek, “Ben Evladı Fatihanım, Evladı Fatihandan terör sevici çıkmaz, evladı fatihandan vatanperver çıkar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Gökhan Demir ve Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kayıhan Pala ve Hasan Öztürk ile birlikte geçmiş dönem milletvekillerinden Mehmet Küçükaşık da gerçekleştirilen toplantıya katılım gösterdi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Gökhan Demir, Erdem için “Sıradan bir siyasetçi değil, adeta bizi belirli bir siyasi noktaya götürecek siyasi büyüğümüzdür” dedi. Mustafakemalpaşa’yı geliştirecek çok sayıda projeye bakanlığı döneminde imza atan Erdem’in tecrübesiyle bu dönemde belediye başkanlığı ile bunu taçlandıracağını söyleyen Demir konuşmasına şöyle devam etti:

“Amacımız Mustafakemalpaşa’nın geleceğidir. Mustafakemalpaşa’nın daha yaşanabilir, daha güzel bir yer haline gelmesi için birlikte hareket etmeli, özveri ve dayanışma içerisinde olmalıyız. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman halkımızın yanında olacak ve sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Sizler seçim süreçlerinde suçluluk psikolojisiyle, seçim kazanabilme aracı yapan ahlaktan yoksun siyasilere sakın kulak vermeyin, onları görmezden gelin, düştükleri iğrenç çukurlarında bırakın. Unutmayın, biz onların tek millet dediği yerde tüm millet, tek vatan dediği yerde Türk vatanı, tek bayrak dediği yerde Türk bayrağı diyenlerdeniz. Biz onların tüm devlet dedikleri yerde Türk devleti diyenlerdeniz. Mustafakemalpala için hep birlikte daha güzel yarınlar inşa edeceğiz, coşkumuz hiç bitmesin, 31 Mart akşamı bu zaferi hep birlikte kutlayacağız.”

KENDİLERİ İÇİN ÇUKUR KAZDILAR

Şükrü Erdem, konuşmasına başlarken bazı basın yayın organlarında konuşması çarpıtılarak yayınlanan görüntülere değinerek, “Biz bu seçimi kazandık. Çünkü biz bu seçimde sandıklara sahip çıkacağız. Bunu nereden biliyorum, karalama kampanyaları son hafta başladı. Bana kumpas kurulmak istendi. Çukur kazdılar ama ben o çukura düşmedim, o kasedi ele geçirdim ve o çukurun şu an kendileri için kazılmış olduğunu da kendileri çok iyi biliyor.” dedi.

SHP-DYP koalisyonuyla kurulan kabinede bulunduğunu ve dönemin Başbakanı Çiller’in görevlendirmesiyle Güneydoğu’da çok sayıda göreve katıldığını belirten Şükrü Erdem’in Çiller’in terör örgütü için kullandığı “Ya bitecek, ya bitecek” sözünden hareketle “Bugün beni terör sevici olarak ilan edemezsiniz” dedi.

Bakanlığı döneminde aldığı görevleri anlatan Erdem’in konuşmasından satır başları şöyle:

Çiller o dönem beni çağırdı, “Şükrü sen Güneydoğu’da çalışacaksın, doğulu gençlerin dağa gönderilmelerine, onların kandırılıp dağa çıkarılmalarına engel olacaksın” dedi. Benim yaşım 33’tü. Ne kadar ağır bir görev biliyor musunuz? Ben bu görevi memnuniyetle kabul ettim, her hafta gittim. Van’da başladı görevim, Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Bitlis, Diyarbakır’da son buldu. Cuma günü Ankara’ya geldim, pazartesi günü tekrardan, bu haftalarca aylarca sürdü. Bir gün bir bakan arkadaşım geldi, Şükrü senin durumun çok riskli gözüküyor. Başbakan’a söyle seni göndermesin, dedi. Ben de tabii gittim, durumu izah ettim. Başbakanım benim de çoluk çocuğum var, hakikaten bir rahatsızlık var ki böyle bir öneri aldım dedim. Bakarız, dedi. Pazartesi günü talimat geldi, Şükrü gitsin, dedi. Bu konuyu ben evde de konuşmuştum, evde infial oldu, ailem istifa et, gitme, dedi. Ölüm bana yazılmışsa ben kaderimi yaşarım, o gün gelmişse bugün de burada da Güneydoğu’da da ölürüm, dedim. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Çünkü söz konusu vatandı ve ben gözümü kırpmadan defalarca gittim. Daha sonra ex olan bir teröristin ceketinin cebinde benim ismimin birinci sırada olduğu ölüm listesi çıktı. MİT benimle ilgili bu bilgiyi Ankara ile paylaştı ve bana dendi ki seninle ilgili koruma kararı aldık, olağanüstü koruma uygulayacağız, yakın korumalarını değiştireceğiz. Bu süreçte ben yine Güneydoğu’ya gittim, gözümü dahi kırpmadım, sakınmadım, ben ölümden korkmam.

İLKER BAŞBUĞ’U SANIK SANDALYESİNE OTURTANLAR BANA TERÖR SEVİCİ DİYEMEZ

Benim kim olduğumu herkes biliyor, ben soyumu araştırdım, Karamanoğullarındanım. Bulgaristan’a Osmanlı tarafından sürülmüş olan Karamanoğullarındanım. Ben Evladı Fatihanım, Atatürk Selanik göçmeni Evladı Fatihan’dır, Özgür Özel Makedonya göçmeni Evladı Fatihan, Mustafa Bozbey Selanik göçmeni Evladı Fatihan. Evladı Fatihan’dan terör sevici çıkmaz, Evladı Fatihan’dan vatan kahramanı çıkar, vatanperver çıkar.

Koalisyon hükümeti döneminde Çiller’in ‘ya bitecek ya bitecek’ dediği o günlerde, teröre açtığı savaş her türlü takdirin üzerindedir. Ama Çiller’in arkasında da kim duruyordu, Erdal İnönü, SHP duruyordu. Bu koalisyon hükümeti o terör örgütünü bitirdi. Ama bu dönemde terör yeniden hortladı. Şemdin Sakık’ı tanık sandalyesine oturtup, İlker Başbuğ’u sanık sandalyesine oturtanlar bana terör sevici muamelesi yapamaz. Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkarıp, propaganda yaptıranlar bana terör sevicisi diyemez. Apo yargılanırken, anayasayı değiştirip idamı kaldıranlar bana terör sevici diyemez.

MUSTAFAKEMALPAŞA’YI HİÇ TERK ETMEDİM

Çok sevdiğim Mustafakemalpaşamın güzel insanları, ben kentim için Mustafakemalpaşamız için göreve hazırım. Bugüne kadar ilçemi hiç terk etmedim. Mustafakemalpaşa benim evim, baba ocağımdır. Ben bu kenti tanıyorum, sizleri, kardeşlerimi, bacılarımı, hemşehrilerimi çok iyi biliyorum. Siz de beni tanıyorsunuz. Geçmişte bu kente nasıl hizmet getirdiysem, bugün de aynı inançla, aynı ruhla sizlere, Kemalpaşamıza daha fazlasını getirmek için yola çıktım. Sizlerle el ele yürek yüreğe başaracak, Mustafakemalpaşamız kalkınacak, insanımızı yaşatacağız. Mustafakemalpaşa erdemli belediyecilikle buluşacak, yaşam kazanacak, doğa kazanacak, insan kazanacak.

Erdem’in Mustafakemalpaşa için hazırladığı projeleri şöyle:

ŞEHİRCİLİK

DEPREM ÖN HAZIRLIK

İlçemizin her iki yakasında nüfusumuzu baz aldığımız, olası bir depremde tüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri konteyner kentler oluşturacağız. Mahalle toplanma alanlarımızı güncelleyip, içlerinde herhangi bir afet anında kullanılabilecek ekipmanların ve materyallerin olduğu afet konteynerları bulunduracağız.

KIRSAL DÖNÜŞÜM

İlçemizde gerçekleştirilebilir, yatay yerleşim modelli, az katlı binaların olacağı ve yeşil alanların önde olacağı bir kentsel dönüşüm hedefliyoruz. Bu dönüşümü yaparken hiçbir vatandaşımızın hakkı yenmeyecek şekilde yapacağız.

AVM VE SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Mülkiyeti belediyemize ait 23.889m2’lik alana, öncelikle ilçe esnafımızın yararlanabileceği, sosyal alanlar, restoranlar, sinema salonları, mağazaları olan, kapalı otoparklı Açık Kent AVM’si ve Sosyal Yaşam Merkezi oluşturarak vatandaşımızın ilçe dışında giderdiği bu ihtiyacı ilçemizden çıkmadan gidermesini sağlayacağız.

KATLI OTOPARK

Kent merkezimizdeki otopark sıkıntısını çözecek, katlı otopark sistemini Ziraat Bankası arkasında bulunan ve belediyemize ait olan alana kuracağız.
OTOBÜS TERMİNALİ

Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği yaparak vatandaşlarımızın son teknoloji tesislerde daha konforlu yolculuk yapabilmeleri için otobüs terminalimizi uluslararası standartlara göre yapacağız.

DEREBOYU ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Dereboyumuzu tekrar elden geçirerek yürüyüş alanları, parklar, dinlenme alanları gibi doğal alanlarla donatacağız ve kentimize tekrardan kazandıracağız.

KÖPRÜ RESTORASYONU

Kent merkezimizde iki yakayı birbirine bağlayan köprümüzü restore ederek, tehlikelere karşı önlemlerimizi alacağız. Vatandaşımızın karşıya daha güvenli ve daha konforlu bir şekilde geçmesini sağlayacağız.

ŞEHİTLİK ANITI ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Lalaşahin Mahallemiz’deki unutulmuş şehitliğimize sahip çıkarak çevre düzenlemesi ve yenileme işlemlerini yapacağız.

SOSYAL BELEDİYECİLİK

KENT KONSEYİ ve HALK MECLİSLERİ

Kent Konseyi’nin kurulması ile halkın kendi sorunlarını ve fikirlerini kendi oluşturdukları mahalle komitelerinde tartışarak, gönüllü dayanışmayı harekete geçirmesini sağlayacağız. Kent konseyi kararlarının ve çözümlerinin takibinin yapılmasına katkı sağlayacağız.

DERNEKLER YERLEŞKESİ

Millet Bahçesi önünde bulunan alanda ekonomik koşulların giderek zorlaşmasıyla varlığını zar zor sürdürmeye çalışan ve her kentin en önemli dinamiklerinden olan STK ve dernekleri bir araya getireceğiz.  Dernekler Yerleşkemiz (Sivil Toplum Merkezi) ‘de ofisler, posta kutuları, ortak alanlar, toplantı ve konferans salonları, ücretsiz internet ve teknolojik destekler gibi imkanlar sağlayacağız. Üretecekleri projelere destek vererek ilçemize ortak katkı sunacağız. Ayrıca Yalıntaş Mahallemiz’e de bina restorasyonu ile farklı bir dernekler yerleşkesi kazandıracağız.

AMATÖR SPOR VE GENÇLER

Mevcut spor tesislerinin revizyonu ve amatör sporların desteklenmesi ile gençleri spora yönlendireceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımızla spora ulaşamayan genç bırakmayacağız. Özellikler kırsal mahallelere halı saha, basketbol sahası gibi tesisler yaparak ilçemize profesyonel ve milli sporcular kazandıracağız.

E-SPOR MERKEZİ

Günümüz teknoloji dünyasında gençlerin ilgi duyduğu e-spor merkezlerini ilçemize kazandırarak gençlerin daha uygun şartlarda ve eğitmenlerle kendilerini e-sporda geliştirmelerini sağlayacağız. Ayrıca çocuklarımızı bilinçsiz ve sağlıksız bir şekilde teknoloji ile geçirdiği vakti danışmanlık vererek en aza indireceğiz.

SAĞLIK MERKEZİ

Orta Mahallemiz ve Akar Mahallemizden gelen talepler doğrultusunda dikkate aldığımız ve eksikliğini gördüğümüz “Sağlık Merkezi” ihtiyacını projelendirerek, halkımıza en iyi standartlarda hizmet edecek şekilde hayata geçireceğiz.

İKİNCİ BAHAR SOSYAL TESİSİ

Atatürk Parkımız’ın içine olgun gençlerimiz için sosyal bir tesis kurarak güzel vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturacağız. Çay ve ikram servislerinin olduğu, hobi ve el işi atölyeleri olan, yaşlılara yönelik yürüyüş yolları ve spor aletleriyle donatılı bir tesis oluşturacağız.

YAŞLI BAKIM MERKEZİ

Millet Bahçemizin yanındaki belediye alanımıza Alzheimer Bakım Merkezi, Huzurevi, Yaşlı Bakım Evleri’ni barındıracak bir rehabilitasyon merkezini hayata geçireceğiz. Bu sayede yaşlılarımızın huzur, sağlık ve güvenle emin ellerde olmalarını sağlayacağız.

ÜRETEN KADINLAR

Kentte ve kırsalda, üreten kadın derneklerinin kurulmasını sağlayacağız. Üretilen el emeği ürünlerin ve organik gıda ürünlerinin satışlarına belediye olarak destek olacağız. Bu ürünlerin markalaşmasını sağlayacağız. Kadınlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilen, özgür bireyler olmalarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız.

MAHALLE KREŞLERİ

Mahallelerimizde açacağımız kreş ve gündüz bakım evleriyle çocuklarımıza kaliteli ve sağlıklı eğitim alanları oluştururken anne ve babalarımıza düşen bakım yükünü hafifletecek, aynı zamanda kadınlarımızın çalışma hayatına katılımını artıracağız.

CAN DOSTLARIMIZ

Sokak Hayvanları için mevcut barınağın düzenlenmesini ve candostlarımızın en iyi şartlarda barınmasını sağlayacağız. Ayrıca “Kompost Mama” projemizle, organik atıklarımızı hem israf etmemiş hem de can dostlarımızı beslemiş olacağız.

TARIM VE HAYVANCILIK

SERACILIK

Seracılık alanlarının kurulması, var olanların desteklenmesi ve seracılarımıza maddi manevi her türlü desteğin verilmesi için elimizde olan tüm imkanları sunacağız. Tarım yatırımlarımızla ülkemizin en ileri seviye tarım kentlerinden biri olacağız. Bu doğrultudaki önemli adımlarımızdan biri Yalıntaş’daki sıcak suyu çıkarmak ve seracılık faaliyetlerinde kullanılmasını sağlamak olacak.

TMO, DEPOLAMA MERKEZİ ve KURUTMA FABRİKASI

Yalıntaş Hayvan Pazarı alanına yapılacak olan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Ürün Depolama Merkezi ve Kurutma Fabrikası ile ilçemize bir tarım merkezi alanı kazandıracağız.

HALKBOSTAN SATIŞ NOKTALARI

Köylümüzün mahsulünü tarlada, üreten kadınlarımızın salçalarını ellerinde bırakmayacağız. Bir yandan ürünlerini

Halkbostan satış noktalarında tüketici ile buluştururken bir yandan da ürünlerini marka haline getireceğiz. Var olan kooperatiflerimize destek olacağız, yenilerinin kurulması için mücadele edeceğiz. Böylelikle halkımıza sağlıklı gıda ile buluşturacağız.

MEVSİMLİK TARIM İŞCİLERİ KONUK EVİ

Çiftçilerimize destek olan mevsimlik tarım işçilerimize özel konteynerlarla ve deprem ön hazırlığı için yapacağımız konteyner kentlerin içine yaşam alanları organize ederek ideal şartlarda yaşamalarını, çalışmalarını ve yerli çiftçilerimize daha çok destek olmalarını sağlayacağız.

BİBER KÖZLEME TESİSİ

Çeltikçi, Koşuboğazı ve Durumtay köylerine yakın ortak bir alan tahsis ederek “Biber Közleme Tesisi” projesini hayata geçirerek biber üretim alanlarının yoğun olduğu bu bölgemizde çiftçimize destek olacağız.

BALIK HALİ GIDA MERKEZİ

Yenice Izgara’nın arkasındaki alana balık hali ve balık restoranlarının olduğu bir gıda merkezi projemizi hayata geçirerek hem balıkçılıkla geçinen vatandaşlarımıza destek hem de balık restoranları ile halkımızı taze balıkla buluşabileceği ve güzel vakit geçirebileceği bir alan tasarlayacağız.

TURİZM

TÜMBÜLDEK SOSYAL TESİSİ

24.000m2’lik alana açık-kapalı havuz, bay-bayan havuzları, Bungalov ve kamp alanları olan, vatandaşımıza şehir hayatını unutturacak, fiziksel ve ruhsal olarak rahatlatacak, nefes almalarını sağlayacak olan tatil köyü projemizi hayata geçireceğiz.

YALINTAŞ SOSYAL YAŞAM EĞLENCE MERKEZİ

Belediyemize ait olan 30.000m2’lik alanda doğaya ve doğal yaşama zarar vermeden, vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği, su sporları ve etkinlikleri yapabileceği bir sosyal yaşam alanı oluşturacağız.

SUUÇTU KAMP VE KONAKLAMA ALANI

Ülkemiz turizminde ün yapmış, birçok bölgeden turist çeken Suuçtu bölgemize turistik kamp ve konaklama alanları yaparak Mustafakemalpaşamız’ı Türkiye’ye tanıtmak en önemli hedeflerimizdendir. Turistik bölgelerimize gereken önemi vererek ilçemize turist çekecek, ekonomik kalkınmayı sağlayacağız. Bu projemizle esnaf ve vatandaşlarımıza destek olacağız.

Yorum yapın