Çadır Kentte Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Kuruldu

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Gündem » Çadır Kentte Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Kuruldu

Çadır Kentte Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Kuruldu

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Hatay’da tam donanımlı bir
çadır kent kuran Beylikdüzü Belediyesi, depremzede çocukların yaşadığı travmayı
azaltmak amacıyla da bir çocuk etkinlik alanı oluşturdu.

İçerisinde Gezici Kütüphane ile çocuk oyun gurupları, eğitici atölye çalışmaları, sinema ve tiyatro gösterimlerinin de yer aldığı Beylikdüzü Çocuk Alanı depremden etkilenen çocukların hizmetine sunuldu.


Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çocuklarımızı bir nebze olsun
neşelendirmek ve psikolojilerini düzeltmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız”
dedi.
Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından Beylikdüzü Kaymakamlığı iş birliğiyle Hatay’datam donanımlı bir çadır kent kuran Beylikdüzü Belediyesi, depremzede çocukların yaşadığı travmayı azaltmak amacıyla da bir çocuk alanı oluşturdu. Beylikdüzü Çocuk Alanı’nda konumlandırılan, içerisinde 0- 14 yaş arası çocuklar için kitapların olduğu Gezici Kütüphane ile birlikte okul öncesi öğretmenleri, kütüphane personelleri ve tiyatro eğitmenlerinin yanı sıra psikolog ve sosyologlar da bölgeye ulaşarak hizmet vermeye başladı. Mandala atölyesi, boyama atölyesi, maske yapımı, takı tasarımı, pandomim, çizgi film gösterimi, yaratıcı drama, masal atölyeleri ile sinema ve tiyatro gösterimlerinin düzenlendiği alan, depremden etkilenen çocukların keyifli zaman geçirmesi için adeta bir yaşam merkezi haline dönüştürüldü.


“Çocuklarımızı bir nebze olsun neşelendirmek adına elimizden gelen her şeyi yapacağız”
Depremden etkilenen çocukların travmalarını gidermek adına Beylikdüzü Çocuk Alanı’nı oluşturduklarını dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Çadır kentimizin içerisinde çocuklarımız için belirlediğimiz alana Gezici Kütüphanemizi ve çocuk etkinlik alanlarımızı konumlandırdık. Burada hem atölye çalışmaları gerçekleşecek hem de tiyatro ve çizgi film gösterimleri yapacağız. Kreş öğretmenlerimiz, tiyatro ekibimiz ve psikolog sosyolog arkadaşlarımız da burada. Çadır kentte çok sayıda çocuğumuz var.


Burada büyük bir travma var. Çocuklarımızı bir nebze olsun neşelendirmek ve psikolojilerini düzeltmekadına elimizden gelen her şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

Yorum yapın