Prof. Dr. Murat Biçer’den Saldırı Açıklaması

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Manşet » Prof. Dr. Murat Biçer’den Saldırı Açıklaması

Prof. Dr. Murat Biçer’den Saldırı Açıklaması

Önceki gün kendini bilmez şahıslar tarafından darp edilen BUÜ Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Biçer, tedavi sürecinin ardından gerçekleştirilen menfur olaya dair bir açıklama yayımladı.

Prof. Dr. Murat Biçer’in açıklaması aşağıdaki gibidir:

“Kamuoyuna,

Yaklaşık bir yıl önce yüksek riskli, sistemik lupus eritematozus nedeniyle böbrek yetmezliği gelişmiş diyaliz hastasını, iki kalp kapakçığında yetmezlik ve koroner arter hastalığı nedeni ile ameliyat ettim. Bu hastanın yakınları tarafından 02.05.2023 tarihinde saldırıya uğradım.
Kalp ameliyatları veya diğer cerrahi girişimler her zaman ölüm dahil birçok riskleri taşımaktadır. Ek hastalıkları olan hastalar için bu risk daha fazladır. Hasta yakınlarının hastanın ölümü ve farklı diğer komplikasyonlarından dolayı yaşadığı psikolojik travmalar dahi bu tür şiddetin mazereti olamaz.
Bu saldırı nedeni ile üzgün olmakla beraber bundan sonra da hastalarımı sağlıklarına kavuşturmak için insana ve tıp mesleğine olan saygım nedeni ile tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim.
Sağlık çalışanlarına şiddetin engellenmesi için gerekli kanunların düzenlenmesini, uygulanmasını ve tüm sivil kuruluşlarının kamu vicdanıyla hareket etmesini umuyorum.
Bu süreç içerisinde desteklerini esirgemeyen başta meslektaşlarım, öğrencilerim, hasta yakınları, Tabipler Odası, Hekimsen ve diğer sağlık sendikalarına teşekkür ederim.”

Prof. Dr Murat BİÇER
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kalp Damar Cerrahisi AD Başkanı

Yorum yapın