Osmangazi’ye Yeni Aile Rehberlik Merkezi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Yaşam » Osmangazi’ye Yeni Aile Rehberlik Merkezi

Osmangazi’ye Yeni Aile Rehberlik Merkezi

Osmangazi Belediyesi’nin sağlıklı bireylerle güvenli bir gelecek inşa etme hedefiyle inşa ettiği Alemdar Aile Rehberlik Merkezi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala’nın katılımıyla hizmete açıldı.

“Osmangazi olarak mutlu ve huzurlu büyük bir aileyiz”

Törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçedeki her kesime hitap eden çok sayıda hizmeti vatandaşlarla buluşturduklarını belirterek, “Osmangazi’de açılışı yapılacak, temeli atılacak birçok eserimiz var. Osmangazi’nin her mahallesinde, her sokağında bir hizmetimiz bulunuyor. Vatandaşlarımızın taleplerine göre yeni hizmetleri Bursa’ya kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi. Yoğun yapılaşma nedeniyle Osmangazi’de hizmet yapmanın zorluğuna dikkat çeken Başkan Dündar, “Osmangazi’de iş üretmek, yer üretmek çok zor. Bir hizmeti hayata geçirmek için uzun süren kamulaştırma sonucu yer bulabiliyoruz ve hizmeti vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bu zorlukların arkasına sığınmadan 136 mahallemizde, hizmet binası, spor tesisi, pazar alanı, parklar gibi sosyal donatı alanlarıyla hemşehrilerimize rahat hizmet alacakları eserler kazandırıyoruz. Hangi mahalleye gidiyorsak, bir imzamız var. Sürekli hemşehrilerimizle birlikteyiz. Onların sevinci bizim sevincimiz, üzüntüsü bizim üzüntümüz. Osmangazi olarak büyük bir aileyiz. Mutlu ve huzurlu bir aile. Huzurumuz, mutluluğumuz daim olsun.” diye konuştu.

Aile rehberlik merkezlerinin toplum için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Bu merkezlerde, kalabalık şehirde yalnızlaşan kişilere uzman psikologlar eşliğinde psiko-sosyal destek hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımızla, ailelerle iç içe oluyoruz. Onların derdine derman oluyoruz. Uzman psikolog ve sosyologlarımız, bu merkezde hizmet verecek. Bu merkez ayrıca, hafta sonları Adalet Bakanlığı’nın Çocuk Görüşme Merkezi olarak da hizmet verecek. Bu yeni hizmetimiz ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da konuşmasının başında Osmangazi’nin her köşesinde farklı hizmetleri bulunmasından dolayı Başkan Dündar’a teşekkür ederek, “Mustafa Dündar Başkanımız, her mahallemizde vatandaşlarımızın taleplerine amasız, fakatsız cevap verip, çözmek için çaba sarf ediyor. Vatandaşlarımız adına kendisine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın