CHP Bursa’dan Seçkin Bir Aday Adayı ‘Aytuğ Onur’

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Son Dakika » CHP Bursa’dan Seçkin Bir Aday Adayı ‘Aytuğ Onur’

CHP Bursa’dan Seçkin Bir Aday Adayı ‘Aytuğ Onur’

Seçkin Onur Gıda San. Tic A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aytuğ Onur, 22 Mart 2023 Çarşamba günü Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Binası’nda saat 13.00’da düzenleyeceği basın toplantısında partisinden aday adayı olacağını duyurup, proje  ve hedeflerini kamuoyuyla paylaşacak.

Bursa’da Hareketli Saatler

Seçim sürecinin başlamasıyla birlikte aday adaylığı açıklamaları ardı ardınca gelmeye başladı. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 28. Dönem Meclis üyelerinin belirleneceği seçimler yaklaştıkça, Bursa’da da hareketli saatler yaşanıyor.

Bursa iş dünyasının tanınmış isimlerinden ve sivil toplum örgütlerinde başarılı projelere imza atmış olan Aytuğ Onur’da partisinden aday adaylığını açıklayan isimler arasında.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında bir basın açıklaması düzenleyecek Aytuğ Onur. Seçkin Onur Gıda San. Tic A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aytuğ Onur, 22 Mart 2023 Çarşamba günü Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Binası’nda saat 13.00’da düzenleyeceği basın toplantısında partisinden aday adayı olacağını duyurup, proje  ve hedeflerini kamuoyuyla paylaşacak.


Aytuğ Onur Kimdir?

1969 Bursa doğumludur. Mübadele zamanı Selanik’ ten Bursa’ ya göç eden girişimci bir ailenin üçüncü kuşak üyesidir.

Onur Ailesi, Bursa’ ya geldiklerinde Muradiye semtine yerleşmiş, Aytuğ ONUR iş yaşamına burada başlamıştır.

İlköğrenimi Bursa İnal Ertekin İlkokulu’ nda, Orta öğrenimi  Bursa Anadolu Lisesi’ nde, Liseyi ise Ankara Fen Lisesi’ nde tamamlamıştır.

1992 yılında  ODTÜ Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirmiş, Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA)’nı tamamladıktan hemen sonra Uludağ Üniversitesi’ nde İşletme Doktora Programı’nı bitirmiştir.

Bizden, Memleket, Clean House ve Clio

İş hayatına ortaokuldan itibaren yaz tatillerinde rahmetli dedesi Cemal ONUR’ un Muradiye’ de bulunan bakkal dükkanında çalışarak başlamıştır.

Eğitimi sonrasında Babası Seçkin ONUR ve kardeşleri ile birlikte, modern gıda tesislerini kuran aile; Bizden, Memleket, Clean House ve Clio markalarını çıkarmıştır. Halen 17 ilde gıda ve hızlı tüketim ürünleri dağıtım faaliyetlerini sürdürmektedir.

Seçkin Onur A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Aytuğ ONUR, ODTÜ Mezunları Derneği, Koç Mezunları Derneği, BUSİAD ve BALKANTÜRKSİAD üyesidir.

Halen BTSO Meclis Üyesi, TOBB Delegesi, BUSİAD, BALKANTÜRKSIAD, BALGÖÇ ve BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Üyesidir. 

Aile birliğinin daima önemini vurgulayan Aytuğ ONUR, Filiz Hanım’la evli ve 2 kız çocuk babasıdır.


AYTUĞ ONUR ÖZGEÇMİŞ:

19 Ekim 1969’da Bursa’da doğdu. Baba tarafından Selanik göçmeni mübadil bir ailenin üçüncü kuşak üyesidir.

Eğitim Hayatı:

Eğitim hayatına 1976’da Bursa’da İnal-Ertekin İlkokulu’nda başladı. Ortaokula Bursa Anadolu Lisesi’nde başladı,   Lisede Türkiye derecesi ile Ankara Fen Lisesi’ne geçti. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1993-1995 yılları arasında Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nı şeref öğrencisi olarak tamamladı. 2005 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nde doktora programını bitirdi.

İş Hayatı:

Aytuğ ONUR Gıda ve temizlik ürünleri üretimi ve dağıtımı yapan sektörünün duayen şirketlerinden Seçkin ONUR AŞ’de yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. 

Seçkin ONUR AŞ çalışma hayatına 1950’li yıllarda 25 m2’lik ticarethanesi ile başlamıştır. 1997 yılında başlattığı üretim çalışmaları ile BİZDEN gıda markasını hayata geçiren Seçkin ONUR AŞ bugün üretimine gelişen ürün çeşitleri ile 2004 yılında taşındığı Bursa Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 15.000 m2’lik modern üretim tesisi ve toplamda 40.000 m2’yi aşan çalışma alanı ile devam etmektedir. Toplam 17 ilde 100 araçlık dağıtım filosu ve sayısı 400’ü aşan çalışanı ile faaliyet gösteren Seçkin ONUR AŞ, Bursa dışında Eskişehir, Bilecik,

Balıkesir, Çanakkale, İzmit, Adapazarı, Düzce, Uşak, Afyon, Kütahya ve Yalova illeri başta olmak üzere Batı Anadolu, Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nde faaliyet göstermektedir.

Sivil Toplum Kuruluşları Çalışmaları:

1998- 2011 yılları arasında Gesiad, Busiad yönetim kurullarında başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Balkan camiasının Bursa’da ve Balkanlarda en etkin sivil toplum kuruluşlarından olan Balkantürksiad’ı Kurucu Başkan Yardımcısı olarak 41 iş insanı ile birlikte 2011 yılında kurdu. 2011-2014 yılları arası Başkan Yardımcısı, 2014-2016 yılları arasında Başkan olarak görev yaptı. Bu dönemde yüzün üzerinde Balkan Belediyesinin katılımı ile ‘Akıllı Belediyecilik Zirvesi’ düzenledi. Aynı dönemde Bursa’da ilk defa ‘Balkan Ticaret Fuarı’ düzenledi.

2016-2021 yılları arasında da Balkantürksiad Yüksek İstişare Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

2014 yılında Balkantürk Eğitim Vakfı’nı kurucu Başkan Yardımcısı olarak 41 iş insanı ile birlikte kurdu ve 2014-2019 yılları arasında Başkan yardımcısı, 2019-2021 yılları arasında başkanlığını yaptı, halen BEV Mütevelli Heyet Üyesidir. Vakıf olarak gençlere yapılan yatırımın ülkeye en iyi hizmet olduğu inancıyla her yıl 300 ün üzerinde üniversite öğrencisi gencimize burs verilmektedir.

Bursa sevdalısı olan Aytuğ ONUR,  Balkanlar ile ticari,  sosyal, kültürel ve eğitim ilişkilerinin geliştirilmesinde aktif rol oynamaktadır.

Bursa Ticaret Sanayi Odasında 2013-2022 yılları arasında Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. BTSO

Akademi, Gıda Konseyi, Sağlık Konseyi ve Lojistik Konseyi’nden sorumlu olarak çalıştı. 2013 yılından bu yana Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis üyesi olarak görev yapmaktadır. 2022 de TOBB delegesi olarak seçilmiştir.

Busiad, Balkantürksiad, BalkanTürk Eğitim Vakfı, Balgöç,  Ankara Fen Lisesi Mezunlar Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği, Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesidir.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Aytuğ ONUR, hayat arkadaşı, eşi Filiz ONUR ile evlidir ve iki kız çocuğu babasıdır.

Yorum yapın