ARSİYAD, 20. Yıla Özel Etkinlik Düzenledi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » STK » ARSİYAD, 20. Yıla Özel Etkinlik Düzenledi

ARSİYAD, 20. Yıla Özel Etkinlik Düzenledi

Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ARSİYAD) Türkiye Buluşması Ödül Töreni, görkemli bir organizasyonla gerçekleştirildi.

Podyum Davet’te düzenlenen organizasyona Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt çeşitli partilerin milletvekili adayları, çok sayıda kurum ve kuruluşun temsilcileri ile davetliler katıldı.

“BU TOPRAKLARA HİZMETİ ÖDÜLLENDİRMEK İSTEDİK”
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren ARSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Durmuş, eskilerin ‘Marifet iltifata tabidir’ sözünü hatırlatarak, “Toplumumuzda öyle kişiler ve kurumlar var ki, yaptıklarıyla başımızın tacı konumundalar. Başarıları, cesaretleri ve toplumsal duyarlılıkları ile adeta birer kutup yıldızı gibiler. Örnek kişilikleri ve davranışlarıyla toplumumuza rol model oluyorlar. Ve de hiçbir karşılık beklemeden şehirlerine ve ülkemiz değer katmaya devam ediyorlar. Hiçbir ödül elbet onların emeklerinin tam karşılığı olamaz ancak ARSİYAD olarak; başarının desteklenmesi, takdir edilmesi ve başkalarına da örnek olması gerektiği düşüncesiyle, Artvin kökenli olup, bulundukları şehirlere ve ülkemize önemli katkılarda bulunan kişi ve kurumları ulusal ölçekte bir organizasyonla ödüllendirelim istedik” dedi.

“YÜZYILIN FELAKETİNDE YARALARI SARMAK ADINA ÜZERİMİZE DÜŞEN YAPTIK”
Organizasyonun hazırlığı için aylar öncesinden çalışmalarına başladıklarını anlatan Gürsel Durmuş, titiz çalışmalarla ödül kategorilerini ve ödül verilecek kişi ve kurumları belirlediklerini belirtti. Daha önce ARSİYAD 20. Yıl Türkiye Buluşması’nı 4 Mart’ta yapmayı planladıklarını söyleyen Durmuş, “Ancak; ülkemizi yasa boğan, 11 ilimizde büyük yıkıma neden olan yüz yılın en büyük deprem felaketi nedeniyle programımızı erteledik. Burada tekrar, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun. Deprem felaketine uyandığımızda, ARSİYAD’ımız hemen harekete geçerek en kısa sürede üyelerimizin desteğiyle ile
yardım malzemelerini dağıtım yerlerine teslim ederek çalışmalarını sürdürdü. Üyelerimiz hem kurumsal hem de bireysel olarak yardımlarına devam etti ve etmektedir. Bu konuda maddi ve manevi desteğini esirgemeyen hayırsever herkese çok teşekkür ediyoruz. Umarız gerekli önlemleri alırız, bir daha da böyle felaketleri yaşamayız” ifadelerini kullandı.

“ARSİYAD’IN 20. YILI BÜYÜK BİR ÇABANIN BİRİKİMİDİR”
ARSİYAD’ın 20’nci ve Cumhuriyet’in 100. yılında, sorumluluklarının ve binbir güçlükle atalarımız tarafından bırakılan emanetin bilincinde olarak hareket ettiklerini ifade eden Gürsel Durmuş, “ARSİYAD’ın 20 yılı, büyük bir emeğin, çabanın, önemli bir yolcuğun birikimidir. Başta kurucu başkanımız merhum Dr. Nazım Serhatlı ve kurucularımız olmak üzere önceki dönem başkanlarımıza ve yönetimlerine, bu sürece destek ve değer katan tüm üyelerimize ve işbirliği içinde olduğumuz tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Vefat eden tüm değerlerimizi rahmetle anıyor, hayatta olanlara saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak en büyük gurur kaynağımız. Engin dehasıyla ve büyük bedeller ödeyerek bu ülkeyi kuran, bugüne gelmemizin tohumlarını eken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün değerlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Bugün ülkemize değer katan, taş üstüne taş koyan
herkese de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTELİK ANLAYIŞIMIZ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ” 20. yılını kutlayan ARSİYAD’ın yönetimleri döneminde tüzüğünü günün ihtiyaçlarına uygun olarak güncelleyerek, ilke ve kurallarını yazılı hale getirmiş, kurumsallaşma yolunda önemli bir aşama kat ettiğini anlatan Durmuş, şunları söyledi:
“Bu ilkeli çalışma anlayışı devam ettikçe kendi alanında fark yaratarak örnek SİAD olma yolculuğuna devam edecektir. Ülkemiz, Anadolu’muz bir kültür mozaiğidir. Farklılıkların bir arada olması, hem büyük bir zenginlik hem de ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya çalıştırıldığında, büyük bir dezavantaj olduğunun bilincinde olarak sorumlu davranmayı ve farklılıkları değere dönüştürmeyi mutlaka başarabilmeliyiz. ‘Her siyasi anlayışa eşit yakınlıkta olursak, farklılıkları değer kabul edersek, ortaklaştığımız noktalarda ilerlemeyi başarırsak, güçlerimizi birleştirerek, birlikte güzel şeyleri yaparsak, hem kendi alanımızda hem de ülkemize rol model olabiliriz’ kararına vardık. Bu inanç ve çabayla, yerelden evrensele yolculuğumuz güçlenerek devam etmektedir. Bursa Merkezli ARSİYAD
olarak; bu dönemde ulusala açılarak ilk önce Artvin’de grubumuzu oluşturduk. İstanbul ve diğer büyük şehirlerde de çalışmalarımız büyük bir heyecanla devam etmektedir. Bu konuda emeği geçen kıymetli üyelerimize, destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

“BU VATANIN HER KARIŞ TOPRAĞINA AŞIĞIZ”
Artvinli oldukları kadar Bursa’da Bursalı, İstanbul’da İstanbullu, Ankara’da Ankaralı olduklarını vurgulayan Durmuş, “Türkiyeli ve dünyalıyız ve öyle olmaya da devam edeceğimize inanıyorum.
Ülkemizde ve şehirlerimizde yapılan her güzel iş, kocaman yürekli güzel, cömert insanlar ve
kurumlarımız sayesinde olmaktadır. Bu duyarlılıktaki kişi ve kuruluşlara ne kadar teşekkür etsek azdır.
Bugün burada ekonomide ve iyilikte fark yaratan iş insanlarımız ve cömertlikte kendileriyle
yarışılmayacağına inandığımız koca yürekli iyiliksever büyüklerimiz var. Artvin’den çıkıp dünyaya mal olan kültür, sanat, bilim, insanlarımız, milli sporcularımız, doğasına sahip çıkan, efsane direnişler sergileyen örnek insanlarımız var, yalnızca küçük bir kısmına ödül verebileceğiz. Bugün hayatta olmayıp ölümsüzleşen büyük değerlerimizi saygıyla anıyor, hayatta olup değer üreten ödüle layık çok sayıda insanımıza da sevgi ve saygımızı iletiyoruz” dedi.
ARSİYAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Durmuş’un konuşmasının ardından ARSİYAD’a yeni katılan üyelere rozetleri, katılım belgeleri verildi ve tüm yeni üyelere birer fidan armağan edildi.

“İKİ YEŞİL KENTİ KARDEŞLİĞİ GÖZ KAMAŞTIRICI”
Yeni üyelere rozetlerinin takdimi ardından söz alan Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Artvin’in Cumhuriyetin ve yeşilin başkenti olduğunu söyledi. Yeşiliyle, tarihiyle, kültürüyle Türkiye’nin önemli başkentlerinden olan Bursa’da düzenlenen bu organizasyonun önemine vurgu yapan Seçkin Kurt, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

“ARTVİN İNSANI YAŞADIĞI HER YERE DEĞER KATIYOR”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Artvin ve Kafkas kökenli biri olarak Bursa’ya hizmet vermekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Alinur Aktaş, “Artvin insanı çalışkan ve eğitimli yapısıyla yaşadığı her coğrafyaya değer katıyor. Bu gerçeği Bursamızda da görüyor, yaşıyoruz. Hep birlikte kültür, tarih, emek başkenti Bursamızın değerine değer katıyoruz” dedi.

“BURSAMIZ ADETA BİR KÜLTÜR MOZAİĞİ”
CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da Bursa’nın kozmopolit nüfus yapısıyla farklı kültürleri
bünyesinde barındıran önemli bir şehir olduğuna işaret etti. Erkan Aydın, “Çok şükür ki Bursamıza gelen her vatandaşımız şehrimize değer ve renk katıyor. Artvinli hemşehrilerimiz de bu şekilde. Adeta bir kültür mozaiği olan şehrimiz, bu anlamda da ülkemizde öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından programın sponsorlarına plaket takdiminde bulunuldu ve son olarak gece de farklı alanlarda ödüle layık görülenlere ödülleri sunuldu.
Gecenin ödüle layık görülenleri şu isimlerden oluştu:
*Spor Ödülü – Milli Kareteci Murat Öz
*Çevre Ödülü – Yeşil Artvin Derneği
*Girişimcilik Ödülü – İş İnsanı Cem Kotanoğlu
*KOBİ Ödülü – İş İnsanı Sedat Ali Öktem
*Kurum ve STK Ödülü – ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt
*Müzik Ve Sanat Ödülü – Yerel Sanatçı Bayar Şahin
*Jüri Özel Ödülü Artı Yedi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün
*Jüri Özel Ödülü – İş İnsanı Sıtkı Kahvecioğlu
*Yenilenebilir Enerji Ödülü – İş İnsanı Ali Hazır
*Ekonomiye Değer Katanlar Ödülü – İş İnsanı Ali İhsan Yeşilova
*Ekonomiye Değer Katanlar Ödülü – Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gökyiğit
*Üstün Hizmet Ödülü – İş İnsanı İsmet Acar
*Kültür, Sanat Ve Edebiyat Ödülü’nü Alan Zülfü Livaneli, Geceye Telekonferans Yolu İle Katıldı. Zülfü Livaneli’nin ödülü İş İnsanı İsmet Acar’a takdim edildi.
Program, ARSİYAD’ın 20. yılına özel hazırlanan pastanın kesimi ve Arvin’in sevilen sanatçıları Züleyha Savaş ve Erol Alkan’ın mini konseri ile son buldu.
Diğer Yandan programın sponsorları şu isimlerden oluştu:
Altın Sponsor – Ömer Demiröz,
Altın Sponsor – Limadem
Altın Sponsor – Time İnşaat
Altın Sponsor – Erdim İnşaat
Altın Sponsor – Dinç Makine
Altın Sponsor – Hertaş İnşaat
Altın Sponsor – Yılse Makine
Altın Sponsor – AB Group Güvenlik
Altın Sponsor – Teknik 16
Altın Sponsor – Erdem Kaya Patent
Altın Sponsor – Sidelsa
Altın Sponsor – Al Ar İnşaat
Platin Sponsor – Emre Vinç
Platin Sponsor – Etbay İnşaat
Platin Sponsor – Ekonomi Kuyumculuk
Platin Sponsor – Umut İnşaat
Ana Sponsor – Erbent
Ana Sponsor – Yeşilova Holding

Yorum yapın