“Depremzedelerden Su Aboneliği İçin Güvence Bedeli Alınmamalıdır!”

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Manşet » “Depremzedelerden Su Aboneliği İçin Güvence Bedeli Alınmamalıdır!”

“Depremzedelerden Su Aboneliği İçin Güvence Bedeli Alınmamalıdır!”

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon idaresi BUSKİ’ye çağrıda bulunarak, afet bölgesinden Bursa’ya gelen depremzedelerin abonelik başvurularında abonelik güvence bedeli alınmaması için gerekenin yapılmasını istedi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik bir karar alarak; depremden etkilenen vatandaşlarımızın ister deprem bölgesinde ikametini sürdürsün, ister başka bir şehirde ikamet etmeye başlasın, elektrik ve doğalgaz için yeni abonelik yaptırırken OHAL süresi boyunca güvence bedeli alınmayacağına karar verdiğini hatırlatan CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan şöyle dedi:

“Ancak BUSKİ’nin benzer bir karar almamış olması nedeniyle, Bursa’ya gelen depremzedelerden su aboneliği için güvence bedeli talep edildiğini öğrendik. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve BUSKİ’ye çağrımızdır. Afet bölgesinden Bursa’ya gelen depremzedelerden abonelik güvence bedeli alınmaması ayrıca Dask poliçesi talep edilmemesi için gereken kararlar için ivedilikle alınmalıdır.”

Yorum yapın