Milli Ses Ankara’dan Yükseldi

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Eğitim » Milli Ses Ankara’dan Yükseldi

Milli Ses Ankara’dan Yükseldi

2023 yılını ‘Kalite Yılı’ ilan eden KALBİR, anlamlı bir projeye daha imza attı. Cumhuriyet’in 100. Yılı kapsamında en az 100 proje hedefiyle Bursa’dan yola çıkan KALBİR, bu hedefin ışığında Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktı.

KALBİR’DEN ATA’YA SAYGI

Projelerini planlayarak belli bir takvimde ilerleyen Bursa’nın başarılı sivil toplum örgütlerinden olan Kalite Birliği Derneği (KALBİR) 2023 yılını ‘Kalite Yılı’ ilan etti. 2023 yol haritasını yakın zamanda kamuoyuyla paylaşan KALBİR’in hedefinde en az 100 proje ile yılı kapamak var.

Bu sayının artması söz konusu olabilir fakat eksik kalması düşünülemez KALBİR çalışma sisteminde.

KALBİR, anlamlı bir projeye daha imza attı. Cumhuriyet’in 100. Yılı kapsamında en az 100 proje hedefiyle Bursa’dan yola çıkan KALBİR, bu hedefin ışığında Anıtkabir’de Atatürk’ün huzuruna çıktı.

BURSA TARİHE İMZA ATTI

KALBİR Başkanı Mustafa Karaman öncülüğünde sabah 06.30’da Bursa TSE Kampüsü’nden iki otobüsle Ankara’ya hareket eden; KALBİR yönetim kurulu ve üyesi, muhtelif dernek ve kurumdan; öğrenci, iş adamı, bürokrat, özel sektör temsilcisi, basın mensubundan oluşan yaklaşık 80 katılımcı, saat 14.00’te Anıtkabir’de Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Anafartalar Komutanı Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna  çıkarak saygı duruşunda bulundu.

‘Milli Ses Ver’ projesiyle 2023 yılını ‘Milli Egemenlik ve Kalite Yılı’ ilan eden ve startı buradan veren KALBİR Ata’nın huzurundaydı. Bursa için tarihi  bir gündü. KALBİR temsilcileri ve katılımcıları içinse tarifi mümkün olmayan bir gurur vardı bu noktada.

100.000. BAYRAK ATA’YA ARMAĞAN EDİLDİ

Kalbir’de gelenek haline gelen Türk Bayrağı hediye edilmesi töreninde yüzbininci Türk Bayrağı Ata’ya takdim edildi. Başlangıç noktasından son ana kadar hiç bir aksaklığın yaşanmadığı programın Ankara ayağını KALBİR temsilcisi Özgür Özkan planladı ve yönetti. Türkiye’nin ikinci yüzyılında en az yüz projeye imza atacaklarını ifade eden KALBİR yönetimi böylece bu etkinlikle startı vermiş oldu.  Çok sayıda proje paydaşı, TSE temsilcisi, bürokrat ve KALBİR temsilcisi Ankara’da programa katıldılar ve Bursa ekibini ağırladılar. Programın ana sponsoru Özhan Marketler zinciri olurken Bursa Platformu’da katkı sağladı.

KALİTE MEŞALESİ ANKARA’DA YAKILDI

Anıtkabirde düzenlenen mozaleye çelenk koyma töreninin ardından konuşan KALBİR Onursal Başkanı Prof. Dr. Erkan IŞIĞIÇOK, hatıra defterine şunları kaydetti:

“Aziz Atam 2009 yılında Bursa’da kurulan ve kısa adı KALBİR olan Kalite Birliği Yönetim Kurulu ve üyelerimizle birlikte, Bursa’dan yola çıktık ve şu anda huzurunuzdayız. Sizin Bursa olarak bildiğiniz şehri, bizler ‘Kaliteşehribursa’ olarak ifade ediyoruz. Yüce Liderimiz, oluşturduğunuz ilkeler ve yaptığınız devrimler doğrultusunda, kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyetimiz, 100. Yılında da emin ellerdedir.

Kalite Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023 yılını “Ulusal Egemenlik ve Kalite Yılı” ilan etmiş bulunuyoruz.

ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNMEK

Büyük Önderimiz, KALBİR olarak Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılında, en az 100 faaliyet yapacağımıza sizin huzurunuzda söz veriyor ve kalite meşalesini Ankara’dan yakarak projemizi başlatıyoruz. Atatürk gibi düşünmek, yani sizin gibi düşünmek deyimine göre hareket ederek, problemlerimizin üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Sizin muasır medeniyet vizyonunuzdaki Türkiye’ye ulaşmak için 85 milyon olarak çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Yüce Atam, açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize ant içeriz. Rahat uyuyun, mekânınız cennet, kabriniz nur olsun.”

Törenin ardından 10. Yıl (Yüzüncü Yıl) Marşı coşkusu ile 21.00’de Bursa’ya ulaşan KALBİR, planlanan etkinliklerini 2023 yılında tek tek hayata geçirecek.

Yorum yapın