Depremin Kayıp Çocukları Nerede?!!!

Photo of author

Anasayfa » Haberler » Ulusal » Depremin Kayıp Çocukları Nerede?!!!

Depremin Kayıp Çocukları Nerede?!!!

Depremin Kayıp Çocukları Nerede?!!!

Güney Doğu bölgesinde 10 ilimizde yaşanan büyük depremin ortaya koyduğu yıkımın boyutlarıyla ilgili, deprem bölgesine arama ve kurtarmaya gidenler, televizyon ekranlarından izlendiğinden daha da büyük olduğunu kelimelerle tarif edilemeyeceğini söylüyorlar.

İktidar yetkilileri yaşanan büyük yıkımı, asrın felaketi olarak değerlendiriyor.

Lakin bilginin bilimin, uzay çağında olduğu bir asırda, insana dair bir yatırım yapmayacaksın, devletin bütçesinin büyük bölümünü bilimsel çalışmalara değil, hurafelerle insanların beynini uyuşturan ihvancı kafalara ayıracaksınız, tedbirsizliğinizi, tekbirle kaderle  geçiştireceksiniz!!!

Sonra asrın felaketi diyerek, tedbirsizliklerinizi doğaüstü asrın felaketi diyerek bir algıyla insanları etkileyeceksiniz!!! Yazık hem de ne yazık!!!

Büyük Marmara depremi sonrası bilim insanları yıllarca uyarılarda bulunarak deprem riski olan bölgelerde fay hatları üzerine imar verilmemesi gerekirken, sizler ne yaptınız? Kasasını boşalttığınız hazinedeki açığı, imar barışı güzellemesiyle kaç denetimsiz, sağlıksız yapılara imar affı çıkartarak kapatmaya çalıştınız?

Felakete giden yolların taşını döşediniz, birde sıkılmadan Maraş’ta bu kadar, Hatay’da şu kadar vatandaşımız imar affından yararlandı diyerek övünüyorsunuz.

Evet, sizlerin imar affınız, bilim insanlarının uyarılarına kulak tıkamanız binlerce insanın mezarı, Türkiye halkının da psikolojik anlamda yaraları zor sarılacak travması oldu.

Bu büyük yıkımın sonrası, bölgede yaşanan kaosu yağmacılar, organ mafyası aklınıza gelecek her türlü ahlaksızlar fırsata çeviriyor.

Öncelikle devletin kayıtlarında refakatiz çocukların dışında,  kayıp çocuk ve kadın olduğuna dair şikâyetler ve iddialar var.

Böylesi şikâyetlerin ardı arkası kesilmediği yönünde bilgilerin olması, bir kez daha organize olunmadığını ortaya koyuyor.

Göçük altından yaralı olarak çıkarılan insanların ambulanslarda ve götürüldükleri hastanelerde kayıtlarının olmadığı yönünde depremzede yakınlarının çaresiz anlatımlarını ekranlarda izliyoruz.

Soruyorum?

Bölgede görev yapan ambulanslar ne oranda denetleniyor?

Sağlık bakanlığı tarafından görevlendirmeleri bulunuyor mu?

Bölgede çok büyük oranda güvenlik zafiyeti olduğuna dair ciddi anlamda iddialar var!

Soruyoruz, depremin kayıp çocukları nerede?

Bu konunun yakın takipçisi olan, Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği tarafından yapılan açıklama oldukça düşündürücü.

Derneğin yaptığı açıklama şöyle; “Sahadan iletilenlere göre, enkazdan sağ kurtarılan çocuklarımızın resmi kurumlara bildirimlerinin yapılmadığı ve kayıtlara geçmesinin sağlanamadığı örnekler bildirilmektedir” dendi. Açıklamada, “Bunların yanı sıra, derneğimize ve başka kurumlara yapılan ihbarlara göre, refakatsiz çocuklarımızın yetkili devlet kurumlarına değil, çocukların akrabaları olduğunu söyleyen kimselere, tarikatlara veya organ mafyalarına da teslim edildikleri bildirilmektedir”

Bizler kayıp çocuklarımızın ve kadınlarımızın peşini bırakmayalım.

Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği’nin çalışmalarına hukuki ve sosyal anlamda katkı verelim…

Talimatlar beklendi, kayıplar acılar daha da katmerleşti!!!

Yorum yapın